A három éve alapított CIC számára azért előnyös a két ügylet, mert egyrészt friss tőkéhez jut, másrészt pedig az egyik legjobb magyar internetes webfejlesztő csapattal rendelkező PM révén egy új piaci szegmensben tud terjeszkedni. Várkonyi Attila, az Octave Ltd. egyik tulajdonosa a sajtótájékoztatón kifejtette: ígéretes cégnek tartják a CIC-t, s lehet, hogy később még több pénzt is fektetnek a társaságba. Úgy látják, a tőkeinjekció révén új fejlődési pályára lehet állítani a céget, s ennek hasznából az Octave is részesülni akar.
Kovács Balázs, a PM ügyvezető igazgatója aláhúzta: számukra azért előnyös a részvénycserés tulajdonosváltás, mert nekik ezután csak a szakmai munkával kell foglalkozniuk, s nem lesznek erőforrás gondjaik. Az internetes stratégiai tanácsadással és a világhálóval összefüggő kutatásokkal foglalkozó CIC a tőkebevonással és cégfelvásárlással párhuzamosan megkezdte a részvénytársasággá alakulást is.
Szekfű Balázs a 3 millió forintos jegyzett tőkéjű kft.-nek mintegy 1 millió dollárra becsülte a piaci értékét, ám azt még nem tudta pontosan megmondani, hogy az rt.-nek mekkora lesz az alaptőkéje. Hozzátette: az alaptőke, a szellemi apportot is beleértve durván százmillió forintos lesz, s a cég értéke a két tranzakciót követően tovább nő. A jelenleg 20 főt foglalkoztató CIC a 100 ezer dollárt további fejlesztésekre költi, s azt tervezi, hogy az idén megduplázza, megtriplázza a tavalyi 50 millió forintos árbevételét. Alkalmazottainak száma egy év múlva már 50 lesz.
A CIC-nak 1999-ben, a pénzügyi költségek nélkül számított, adófizetés és amortizáció előtti nyeresége (EBITDA) 10 millió forint volt, de ezt az összeget teljes egészében fejlesztésekre költötték. A CIC célja az, hogy a régióban számottevő szerepre tegyen szert, s rövidebb távon még egy szakmai, vagy pénzügyi befektetőt vonjon be a társaságba. Az újabb tőkebevonás Szekfű Balázs szerint már millió dolláros nagyságú lesz, de kizártnak tartotta azt, hogy a menedzsment többségi tulajdonában lévő CIC-ben 49 százaléknál nagyobb tulajdonra tegyenek szert kívülálló befektetők.
A tervek szerint a CIC 2001-re kiépíti teljes szervizhálózatát és szolgáltatását, regionális akvizíciókat hajt végre, s az ígéretes internetes cégek gyors fejlesztésre, kockázati tőke bevonásával inkubátorházat hoz létre. A sajtótájékoztatón bejelentették azt is, hogy az internet kutatására külön céget hoz létre a CIC: a 100 százalékos tulajdonában lévő cég a Carnation Research lesz.