Az Oxfordi és az Oviedói Egyetem felmérése alapján világszinten messze Japánban érhető el a leggyorsabb szélessávú internetes kapcsolat, míg a dobogó második és harmadik helyét Svédország és Hollandia foglalja el.
A vezető hármas valószínűleg senki számára sem meglepő, annál érdekesebb viszont, hogy a szolgáltatók által kínált legmagasabb sávszélesség tekintetében a negyedik helyen Lettország, a hetediken Litvánia, a tizediken pedig Szlovénia áll. Az Egyesült Államok benne sincs az első tízben, de a korábban előkelőbb helyen szereplő Dél-Korea is csak az ötödik, illetve Dánia a nyolcadik helyen végzett. A maximális sávszélesség persze csak egy eleme annak, hogy egy ország hol tart az információs társadalom fejlettsége szempontjából; az ezen a listán nyolcadik Dánia például rendre az első helyen szokott végezni azokban az átfogó felmérésekben, ahol olyan szempontokat is figyelembe vesznek, mint az elektronikus ügyintézés vagy az országos lefedettség. És megfordítva: Lettországban és Litvániában a lakosság jóval kisebb százaléka használ szélessávú internetet, mint a fejlettebb, de a sebesség szempontjából most hátrébb végzett nyugat-európai országokban.
A Speedtest.net lakossági mérésein alapuló és a Cisco által finanszírozott felmérés a fentiek ellenére mégis hasznos információkkal szolgál, a szélessávú internet ugyanis tipikusan húzóágazat lehet egy adott ország gazdaságában, főleg akkor, ha az egyébként nem tartozik a legfejlettebbek közé. Íme a teljes tízes lista: