A hosszú múlttal rendelkező Networks nemzetközi konferenciasorozatot 2008-ban ismét Magyarországon rendezik meg, a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (HTE) és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Távközlési és Médiainformatikai Tanszéke (BME‑TMIT) közös szervezésében. A szeptember 28-29. (tutorial szekciók), illetve szeptember 30. és október 2. (plenáris és szekciós előadások) közötti rendezvényre 31 ország képviseletében 258-an (kétharmad részben külföldiek) regisztráltak. Összesen 90 technikai szekciós előadás hangzik el.
A konferencia mai sajtótájékoztatóján Sallai Gyula, a Networks 2008 elnöke elmondta: azzal, hogy a 13. International Telecommunications Networks Strategy and Planning Symposium (Networks 2008) rendezési jogát 1994 után ismét Magyarország nyerte el, a konferencia nemzetközi szervező bizottsága a hazai infokommunikációs kutatás-fejlesztés eredményeit ismerte el, egyben lehetőség arra is, megerősítse Magyarország szerepét, elismertségét a szakmai és tudományos munkában. Kiemelte: a konferencia szlogenje nem véletlenül „Convergence in Progress”. A kommunikációs, információs és médiatechnológiák konvergenciája, egymást erősítő összefonódása óriási lehetőségeket nyújt képességeiket nemcsak egyesítő, hanem annál is többet nyújtó integrált távközlési-informatikai-média szolgáltatások és termékek felajánlására. Ez nemcsak az érintett piacok integrációját eredményezi, hanem komoly kihívásokat jelent a hálózatok fejlesztői és tervezői számára és hatással van a jogi szabályozásra is. A konferencia fő fókuszterületeiről szólva, az elnök a konvergencia lehetőségei, eredményeinek műszaki, gazdasági kihatásai és eladhatósága mellett hangsúlyosan a tartalom, a mobilitás és az új generációs hálózatok (NGN) kérdéseit is a kiemelendők között említette. "Nem csak hálózatok, de például az üzleti modellek változása és a szabályozással összefüggő kérdések is terítékre kerülnek" - mondta Sallai Gyula.
Bódi Gábor, a MeH infokommunikációért felelős szakállamtitkára kiemelte: a konferencia témaköre kormányzati szempontból is nagyon aktuális (lásd stratégiai tervezés, "konvergencia" stb). A kormányzat szándéka, hogy a témakört egységes keretben kezelje.
A kiállítással is színesített Networks 2008 konferencia sikeres megszervezésében meghatározó szerepe volt az NKTH, az Ericsson Magyarország, a Magyar Telekom, a Nokia Siemens Networks, az NHIT, a Magyar Tudományos Akadémia és az IEEE támogatásának.
További részletes információk
Az idén 2,1 milliárd forintot költ a kormány az eMagyarország programra, s most a fő cél az, hogy az elérési pontokon megfelelő szakemberek segítsék a felhasználókat az internet alkalmazásában és a szolgáltatások igénybevételében - mondta Bódi Gábor, a Miniszterelnöki Hivatal infokommunikációért és eKormányzatért felelős szakállamtitkára kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
Hozzátette: a tervek szerint jövőre is hasonló nagyságrendű összeget költenek a programra.
A szakállamtitkár kifejtette: a kormányzati hálózati infrastruktúra már megfelelő minőségű és sűrűségű ahhoz, hogy az állam egyre több tartalommal töltse fel. A szolgáltatói állam kialakításához azonban nemcsak tartalom kell, hanem az is, hogy az állampolgárok a meglévő hálózatokat ismerjék, elérjék és használni tudják a végpontokat. MTI