A frekvenciapályázat nyertesei között van a budapesti Inforádió, a Pesti Est Rádió, a Gidó Média, a Rádió Infórum, az Egri Katolikus Rádió Alapítvány, valamint a nonprofit Civil Rádiózásért Alapítvány, amely a 98,0 MHz-en folytathatja a műsorszolgáltatást.
A sajtótájékoztatón Körmendy-Ékes Judit, az ORTT tagja kérdésre válaszolva elmondta: bár a testület részéről "egységes akarat" volt, hogy a külpolitikailag is fontos, a BBC, az RFI és a Deutsche Welle alkotta konzorcium frekvenciát kapjon, a pályázó sajnálatos módon olyan formai hibákat követett el, amelyek "a legnagyobb jóakarattal" sem tették lehetővé, hogy most műsorsugárzáshoz jusson.
Tímár János testületi tag ugyancsak kérdésre válaszolva kijelentette: soha nem a pályázókkal van a baj, hanem az ORTT döntési mechanizmusának hiányosságaival. Tímár szerint a "sajátos döntési mechanizmusban" akkor volt nyerési lehetőség, ha a kormányoldalon lévő testületi tagok és a MIÉP delegáltja egyetértett, és hozzájuk lehetett csatlakozni.
Bánlaki József testületi tag a Gidó Média Kft.-vel kapcsolatos sajtóhíreszteléseket cáfolva elmondta: a Gidó nem pályázott a BBC-vel azonos frekvenciára. Wéber János ORTT-tag szerint nem személyek, hanem a pályázatok tartalma alapján döntöttek, és a médiatörvény nem állít olyan korlátot, amely az MTV-s Belénessy Csaba családtagját kizárná a pályázatból. Kardos Lajos testületi tag elmondta, azért nem vett részt a legutóbbi döntésekben, mert az általa készített értékelés lényegesen eltért a többi testületi tagétól.
A külföldön tartózkodó Révész Tamás Mihály ORTT-elnök korábban azt közölte az MTI-vel, hogy az utolsó testületi ülésen elköszönt, mivel négy évre szóló mandátuma lejárt, és a döntésekben sem vett részt. Turkovics Mónika, az ORTT szóvivője kedden közleményben tudatta az MTI-vel, hogy személyes okokból nem vett részt a sajtótájékoztatón, és február 29-én távozik posztjáról.