Gazdasági válságtól hangos a piac, a társaságok költségcsökkentő és hatékonyságnövelő intézkedéseket fontolgatnak a jövő évre. A vállalatirányításért felelős vezetők közül sokan kiszálltak a stratégiai helikopterből és operatív szinten vívják dzsungelharcukat. De vajon hogyan lehetnek elég felkészültek? Hogyan győződhetnek meg arról, hogy a mai nap túlélése érdekében nem áldozzák-e föl a holnap túléléséhez, majd sikereihez szükséges tartalékaikat? Ezekre a kérdésekre ad választ a Kürt Zrt. hatékonyságnövelő új termékcsomagja.
A termékcsomag segítségével a döntéshozók – a költségcsökkentő intézkedések vagy az összeolvadások és felvásárlások előkészítéseként – pontos képet kapnak a folyamatokban és támogató rendszerekben megvalósítható változásokról és azok hatásairól, így ki tudják szűrni rendszereikből azokat az elemeket, amelyek nem kritikus fontosságúak a társaság működése, biztonsága és későbbi sikerei szempontjából.
A Kürt tapasztalatai szerint számos vállalat hirtelen felindulásból és nem feltétlen átgondolt módon hajtja végre a szervezet, a folyamatok és az infrastruktúra karcsúsítását. Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy a vezetők „fűnyíró” jelleggel végigszaladnak a költségeken és adott százalékkal megkurtítják az erőforráskereteket, nem számolva az esetleges következményekkel. E módszer veszélye abban rejlik, hogy a karcsúsításnak óhatatlanul áldozatául esnek olyan üzletileg kritikus folyamatok, funkciók és infrastruktúra elemek, amelyek hiánya közép- vagy akár már rövid távon komoly veszteséget, megnövekedett kiadási vagy beruházási kényszert és problémát jelentenek a vállalat számára.
A Kürt szerint a cél az, hogy a vállalat olyan szemlélettel és módszertannal érjen el hatékonyságnövekedést, hogy az hosszú távon is valós eredményt jelentsen számára, és mindeközben ne tegye ki magát extra kockázatoknak. A beavatkozás csakis egy alternatív stratégia mentén, átgondolt módon lehetséges. A csomag kidolgozóinak szemléletmódja szerint a hatékonyságnövelő intézkedések – vagy akár összeolvadások és felvásárlások esetében az új, optimális szervezet és infrastruktúra kialakítása – a folyamatok átgondolásánál kezdődnek. Első lépésként minden esetben szükséges a meglévő folyamatok optimalizálása, és csak ezután következhet a folyamatok kiszolgálását támogató informatikai megoldások rendszerének racionalizálása. A Kürt szakemberei gondos üzleti hatáselemzésre, a szervezet stratégiájára és jövőbeni terveire alapozva, az ok-okozati összefüggéseket feltárva, a biztonsági szempontokat figyelembe véve segítik elő a megfelelő, költséghatékony döntések meghozatalát.
Ezzel a megközelítéssel a vállalatok meggyőződhetnek arról, hogy csak olyan rendszerek, informatikai eszközök, szolgáltatások kerülnek le a költségvetési palettáról, amelyek hiánya nem veszélyezteti a biztonságos és megfelelő színvonalú üzletmenetet, és nem eredményez többletköltséget közép- vagy hosszú távon. A Kürt kínálatában a folyamatoptimalizálás mellett olyan tételek szerepelnek, mint például az IT költségvetések revíziója, az IT infrastruktúra racionalizálása, licencjogok használatának optimalizálása, informatikai alkalmazások és rendszerek optimalizálása vagy a szolgáltatáskiszervezési lehetőségek vizsgálata.
„Évek óta végzünk hatékonyságnövelő, szervezeti és informatikai optimalizációs projekteket ügyfeleinknél. Lévén, hogy a gazdasági környezet drasztikus változása ezt a területet reflektorfénybe állította az elmúlt hetekben, fontos felhívnunk a figyelmet arra, hogy a nehéz piaci körülmények adta lépéskényszer ellenére lehet biztonságos és megalapozott döntéseket hozni a vállalati rendszereket és üzleti folyamatokat illetően. A nem megalapozott költségcsökkentő döntések komoly kockázatokat jelenthetnek az amúgy is nehéz helyzetben lévő vállalatoknak” – mondta Frankó Csuba Dea, a Kürt marketingigazgatója.
A Kürt a szolgáltatáscsomag jelentős részét sikerdíjas konstrukcióban kínálja ügyfeleinek.