Sajátos veszély leselkedik a számítógépekre a hideg idő beálltával (általában épp egy határidős munka befejezése előtt...).
A számítógép egyéb dimenzióját tekintve egyenlő egy nagy hatású porszívóval. A ventilátorok, miközben a hűtéshez szükséges levegőt mozgatják, a port is beviszik a gépbe, ami elsősorban a tápegységben rakódik le. A nyári időszak sajátossága, hogy a nyitott ajtón, ablakon át rengeteg por bejut a házba, onnan meg bekerül a számítógépbe. Azután eljön a tél, lehűl az időjárás, az ablakokat gondosan bezárják – ekkor jön a hibához vezető folyamat második fázisa: a pára. A számítógép belsejében lerakódott száraz kosz a belső légtér magasabb páratartalmából megtelik nedvességgel, és ekkor kialakul a zárlat, ami a legváratlanabb időpontokban (általában épp egy határidős munka befejezése előtt) kinyírja a számítógépet.
A por és pára együttes jelenlétéből származó hiba néha csak anynyiban jelentkezik, hogy a gép leáll, esetleg nem indul, zűrösebb esetben leveri e biztosítékot. Minél olcsóbb egy tápegység, annál nagyobb kárt tud okozni a számítógép egyéb alkatrészeiben a tápegységhibákkal szervizbe vitt számítógépek mintegy negyedénél a tápon kívül az alaplapot, a memóriát, a winchestert is cserélni kell , s ilyenkor a nem mentett adatok is végérvényesen elvesznek. (Ilyen gagyi tápok jellemzően az áruházláncok akciós számítógépeiben fordulnak elő, aki teheti, számítógépét szereltesse fel egy igényesebb táppal, mert azok nem csak a zárlat hatásait képesek közömbösíteni, hanem az esetleges túláramtól is megvédik a rájuk kötött alkatrészeket.)
A TZteamnél néhány ezer forintért kitisztítják a számítógép belsejét, s arra is megvan a lehetőség, hogy a mintegy félórás karbantartást előre egyeztetett időpontban kérje az ügyfél, és akkor nem kell a gépet hosszabb időre nélkülözni. A szocialista időből ismert TMK (azaz a Tervszerű Megelőző Karbantartás) nem volt buta dolog, mert nyilvánvaló, hogy egyszerűbb a bajt megelőzni, mint a kiszámíthatatlan következményeket elhárítani.