A januári eset után alig 11 hónappal ismét megsérült több tenger alatti kommunikációs kábel; ezúttal a Földközi-tenger alatt futó 4 gerincvezetékből 3 felmondta a szolgálatot, jelentős fennakadást okozva Ázsia és Észak-Afrika internetes adatforgalmában.
A BBC értesülése szerint Indiában az internet 65 százaléka kiesett, de Pakisztánból, Malajziából, Szingapúrból, Tajvanról, Szaúd-Arábiából, Egyiptomból és más országokból is komoly fennakadásokról számoltak be. Jonathan Wright, a tenger alatti kábelek egy részét üzemeltető és karbantartó Interoute egyik vezetője a BBC-nek azt nyilatkozta, hogy a Földközi-tenger és a Szuezi-csatorna alatt futó 4 gerincvezetékből 3 kábelen teljesen megszakadt a kommunikáció, egyelőre ismeretlen okból. A három vezeték, a FLAG FEA, az SMW4, és az SMW3 az alexandriai kábelállomástól nem messze, Egyiptom partjainál sérült meg. Wright elmondta, hogy a most kiesett 3 kábelen fut a Közel-Kelettől Indiáig terjedő térség internetforgalmának 90 százaléka, egyúttal pedig arra figyelmeztetett, hogy ha a negyedik vezeték is felmondaná a szolgálatot, akkor a teljes említett régió internet nélkül maradna.
Wright szerint a már kipróbált átterhelési technikák bevezetése ellenére a baleset még napokig éreztetni fogja a hatását, az internet mellett telefonbeszélgetések megszakadása is várható. A kiesés ráadásul komoly negatív hatással lehet az érintett országok gazdaságára, mivel az európai és észak-amerikai piacokkal kereskedő helyi társaságok most csak hiányosan és késve jutnak hozzá kulcsfontosságú gazdasági és pénzügyi információkhoz. Wright kihangsúlyozta, hogy a januári, 2 gerincvezetéket érintő és a mostani, még komolyabb baleset egy éven belül már valóban komoly aggodalomra ad okot. A javítás ráadásul a korábbi példák alapján heteket vagy akár hónapokat is igénybe vehet. Az év eleji balesetnél egyébként sokan gyanakodtak szándékos rongálásra, de ezt nem sikerült bebizonyítani.