Az IBM alig hét hónappal a világ akkori legnagyobb teljesítményű szuperszámítógépe után egy még komolyabb masinát jelentett be, a Sequoia („mamutfenyő”) képében.
Míg az előző generációs Roadrunner („gyalogkakukk”) másodpercenként 1 petaflop, azaz 1026 billió művelet elvégzésére volt képes, addig a Sequoia már 20 petaflop-ot, azaz 20 ezer billiót, avagy 20 billiárdot tud végrehajtani egy másodperc alatt. A szuperszámítógépet természetesen a legmagasabb szinten összetett feladatok végrehajtására tervezték, mint amilyen például a nukleáris tesztek végrehajtása, vagy az időjárás-előrejelzés és az olajkutatás. A Sequoia az amerikai Energiahivatalnál lesz üzembe helyezve, az Országos Lawrence Livermore Laboratóriumban, a tervek szerint valamikor 2011-ben.
A gépről technikai részleteket egyelőre nem nagyon közöltek, ám valószínű, hogy a Roadrunner-hez hasonlóan szintén AMD Opteron processzorokat, illetve a Sony-val közösen fejlesztett Cell csip komponensein alapuló lapkákat tartalmaz. A Sequoia az IBM szerint rendkívül hatékonyan üzemel, azonban még így is 96 hűtőszekrény-méretű állványt fog elfoglalni, mintegy 318 m2 alapterületen. A gyártó egyelőre árat sem közölt; a Roadrunner megépítése tavaly 133 millió dollárba került.