Könyvvizsgálati ügyfeleikhez tavaly többek között a Hypo Vereinsbank, a Magyar Fejlesztési Bank, a Danubius-csoport, a Hungexpo Rt., a Mercedes-Chrysler magyarországi vállalatcsoportja és a Szerencsejáték Rt. csatlakozott, s így számuk ma már az ezret is jóval meghaladja. Növekszik magyar tulajdonú ügyfeleik száma, és Eperjesi Ferenc, a cég ügyfélkapcsolatokért felelős partnere úgy látja, hogy a jövőben egyre többen döntenek a komplex - jogi, adó-, információtechnológiai és vállalatfinanszírozási - tanácsadás mellett. Eperjesi szerint a következő években a KPMG-n belül a hangsúly a globalizáció gazdasági következményeire való felkészítésre és a gyorsan fejlődő iparágak, pl. az informatika és a telekommunikáció kiszolgálására helyeződik.
Tavaly óta a pénzintézetek számára elektronikus kereskedelemmel kapcsolatos technikai és stratégiai tanácsadást is kínálnak. A felmérések ugyan még azt mutatják, hogy Magyarországon igen alacsony, az összesnek alig 6 százaléka az interneten keresztüli értékesítés, de ez az érték Mark Bownas, a hazai cég e-commerce szolgáltatásokért felelős partnere szerint - elsősorban a vállalatok egymás közötti értékesítése, azaz a business-to-business iránti igényből fakadóan - a következő években fokozott ütemben változik majd pozitív irányban. Ezt ma még elsősorban - az elmúlt időszak hackerténykedéseit ismerve - a biztonsággal kapcsolatos aggályok akadályozzák, de a közelmúltban felállított, a rendszerek megbízhatóságát tesztelő internetes betörésvizsgáló laboratóriummal (ld. Monitor, 2000/8. sz., 7. oldal) ennek eloszlatására már ugyancsak tettek lépéseket. A fenti témában Magyarországon a nemzetközi porondról is ismert Scala Business Solutions, az Euronet és az Uproar a partner.
A tájékoztató záróakkordjaként a KPMG új, hazánkban most bevezetés alatt álló üzletágát, az EU-ban a későbbiekben várhatóan kötelezőként előírt Risk Managementet (Kockázatkezelést) Kiss Katalin partner mutatta be.