A piacon jellemzően először a processzorok jelennek meg egy-két tesztalaplap kíséretében, majd néhány héttel később lassan a nagy gyártók is megjelentetik első termékeiket. Az AMD új, 45 nanométeres eljárással gyártott központi magja esetében mindez fordítva történt.
Úgy tűnik, hogy jóval megelőzik a beleillő processzorokat az AM3 alaplapok. Az ASUS már be is mutatta az új processzortípust kezelő alaplapját, először az AMD chip-készletes változatban. Az új lap kezeli a teljes AM2, AM2+ és AM3-as processzorcsaládokat. Az ASUS már az új AM3-asok előnyeivel kecsegtet az M4A típus beharangozójában. Az egyedi L3 cache előnyeit és a jobb tuningolást kínálják majd a jővőben az új 45nm-es AMD motorok. De amíg valóban elérhetőek lesznek, addig ezt az alaplapot nyugodtan használhatjuk valamely elérhető AM2 vagy AM2+ foglalatba illő AMD-vel, így a fejlesztést, az alaplap és processzor vásárlást, két lépésben ejthetjük meg, elkerülve az egyösszegű nagyobb kiadást.
Ez az első ASUS alaplap, amely a DDR2-es memóriákat ugyanolyan természetességgel kezeli, mint 800-as társaikat. Az adatátvitel az AMD 780G chipkészlettel 5200 MT/s lehet a HyperTransport 3.0-ás rendszerbuszon át. A megnövelt sebesség meghálálja magát a 3D megjelenítés, a nagy számítás igényű vagy sok memóriát igénylő feladatok során. Már ipari szabvány a 8 csatornás HD hangrendszer, amely több hangfolyamot is tud kezelni egyszerre. Például cseveghetünk egy barátunkkal a fülhallgatón, miközben a többcsatornás hangot produkáló játék is fut, zavartalanul. A grafika és hang átvitelre az összes ma használatos csatlakozót megtaláljuk az alaplap hátoldalán: a digitális hangkimenettől kezdve a HDMI-ig.
ASUS sajátosság, hogy a PC bekapcsoló gombját Turbo gombbá változtathatjuk. Egyszerűen beállíthatjuk, hogy megnyomásával felpörögjenek az események, és úgy jussunk extra teljesítményhez, hogy meg kéne szakítanunk a munkát vagy a játékot. Szintén ASUS megoldás, hogy az alaplapot úgy tervezték, megóvja az értékes alkatrészeket, és persze saját magát a hálózati feszültség zavaroktól. Több szolgáltatás, a 4+1 fázisú energia gazdálkodási modell, az EPU és az AI NAP gondoskodik arról, hogy a szükséges teljesítmény és a felhasznált energia arányban legyen egymással, és mindig csak annyi áramot fogyasszunk, amennyi feltétlen szükséges. A tuningoláshoz a TurboV-t, a valós idejű, felhasználó barát szoftvert hívhatjuk segítségül. Az egyes paramétereket, feszültségeket és órajeleket kikapcsolás és újraindítás nélkül, menet közben változtathatjuk. A legjobb beállításunkat a BIOS-ban, vagy külön fájlban tárolhatjuk el, és persze a tuningfájlokat meg is oszthatjuk alaplap-társainkal.