Egyelőre nem világos, miért fizetne valaki 30 ezer dollárt egy olyan telefonért, ami 100 dolláros áron került forgalomba, és még csak nem is híres emberé volt. Csak sejteni lehet, hogy a Nokia 1100 körül valami sötét titok lappang.
2003-at írunk, a legnagyobb finn gyártó a már akkor túltelített mobilpiacon egy szuperolcsó, kis tudású, de egyszerűen kezelhető készüléket dob piacra Nokia 1100 néven. A telefon 100 dollárba kerül előfizetés nélkül, szolgáltatóknál sokszor ingyen lehet hozzájutni, kijelzője monokróm és a 90-es éveket idézi, billentyűzete egyetlen műanyag lap, és igen sokáig lehetne sorolni, hogy mi mindent nem tud, az egyetlen extra az, hogy több színben adják ki. 2009-et írunk, és a használt Nokia 1100-asokért hatalmas összegeket ígérnek, a csúcstartó egy hacker, aki nem kevesebb, mint 32 ezer dollárt ajánlott egy ilyen modellért. Felmerül a kérdés, hogy mi folyik itt a háttérben?
Az elcsípett információdarabkákból úgy tűnik, hogy a kérdéses modell, vagy legalábbis egyes sorozatai gyártása során valamilyen hiba történt, ami ugyan nem korlátozza a működést, ám a rosszindulatú felhasználók előtt eddig ismeretlen kapukat nyit meg. Nem világos, hogy milyen gyári számok közé eső készülékek a befutók, de a magas ár azt sejteti, hogy nem minden 1100-as jön szóba. 2003 óta több mint 200 millió ilyen telefont gyártottak, több különböző helyszínen. A Nokia immáron hivatalosan is vizsgálja az ügyet, ám közleményük szerint eddig nem jutottak eredményre, vajon mi lehet egyes 1100-asokban olyan értékes. Szakértők tippjei szerint valószínűleg arról van szó, hogy a telefonszámokkal lehet valahogy trükközni, például több telefont használni ugyanazzal a telefonszámmal. Szintén felmerült több ködös adatszerzési lehetőség, például telefonos banki szolgáltatások kihasználása valamilyen módon. A Nokia most különböző időben, különböző gyárakban készült 1100-as telefonokat gyűjt be és megkezdi alaposabb vizsgálatukat, hogy végre kiderüljön, mi is olyan értékes ma eddigi egyik legolcsóbb telefonjukban.