Március 16-án sajtótájékoztatón mutatták be a most megjelent Tézisek az információs társadalomról című füzetet, amelyet egy MeH-kezdeményezés keretében a Miniszterelnöki Hivatal mellett működő héttagú "interdiszciplináris stratégiai team" állított össze azzal a céllal, hogy ezeknek a kérdéseknek a kormányzati kezelését tegye lehetővé.
Az egyelőre ezer példányban kinyomtatott füzet öt főfejezetet (a munka új világa; a tudás mint érték; állam és állampolgár az elektronikus közigazgatás korában; életminőség; az együttműködés és szabályozás új kultúrája), összesen 51 tézist tartalmaz. Minden tézis leírását magyarázat és a megoldandó feladatok felsorolása követi. A 80 oldalas anyag, amely rövidesen a MeH webcíméről (www.meh.hu) letölthető lesz, az információs társadalom társadalmi aspektusait állítja a középpontba, a legfőbb prioritással az oktatás, foglalkoztatáspolitika, életminőség-javítás és a bizalomteremtés szerepel benne. A kidolgozók remélik, hogy a füzet a kormányzati szándékok szerint 2000 végéig elkészítendő átfogó információs társadalom stratégiai alapját fogja képezni. A most megjelent kötet újabb nyomtatott példányait ugyanabban a körben is terjeszteni fogják, amely a kormányzati Y2K feladatokról és megoldásokról szóló füzetet a múlt évben megkapta. A füzet terjesztésében a HTE és az NJSZT is felajánlotta segítségét.
A most megjelent kötettel párhuzamosan kidolgozott Magyar válasz az információs társadalom kihívásaira című, szintén a MeH megbízásából készült anyag hasonló kérdésekre próbál választ adni, ám az inkább technológiai megközelítést követ.
A Tézisek című anyag összeállításának koordinátora Talyigás Judit kormány-főtanácsadó, kidolgozói Farkas János, G. Tóth Károly, Megyery Károly, Mojzes Imre, Szántó András, Székely Iván és Várhelyi Tamás.