Emlékezetes, hogy januárban kétszer (8-án, majd 28-án) feltörték az Elender szervereit. A nyomozás azonnal megkezdődött, és szerencsére a rendőrség is gyorsan felismerte, hogy nem egyszerű "piaci lopásról" van szó, hanem az internetre kapcsolódó számítógépes hálózatok ellen elkövetett olyan bűntényről, amely nemcsak a szolgáltatóknak okozhat károkat, hanem adott esetben a közszolgálati, a kormányzati, sőt a titkos adatbázisokat is veszélyeztetheti. A rendőrség kiemelt ügyként kezelte a bűncselekményt, s a nyomozás irányítását rövid időn belül az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága vette át, amely a felderítés során szakértői segítséget is igénybe vett. A nyomozás gyors sikert hozott, hivatalosan március 9-én 11 órakor hozták nyilvánosságra, hogy kézre kerültek az Elender ellen irányuló hackertámadások elkövetői, akik beismerő vallomást tettek. A nyomozás eredményeiből kiderült, hogy a fiataloknak nem volt az Elender Rt. alkalmazásában álló segítőjük.
Mint elhangzott, a számítógépes csalás bűntettével vádolt 15 és 19 éves fiatalokra, valamint két segítőjükre 5 évig terjedő börtönbüntetés szabható ki. A tettesek végül nem kerültek előzetes letartóztatásba, mivel a szülők garanciát vállaltak arra, hogy az eljárás ideje alatt elérhetők lesznek az elkövetők.
A hackerek vallomásukban azt állították, hogy unaloműzésként törték fel az Elender szerverét, és az ehhez szükséges speciális ismereteket autodidakta módon sajátították el. Arra nem gondoltak, hogy noha nem nyereségvágyból törtek be a szolgáltató szervereire, mégis több tízmilliós kárt okoztak a cégnek.
Ónodi Ernő őrnagy, a nyomozás vezetője elmondta, hogy a számítógépes-internetes bűnözésben sincs tökéletes bűntény. A nyomozást elősegítette, hogy a tettesek nyomokat hagytak maguk után, amelyek alapján fel lehetett göngyölni a bűnügyet. Mint elhangzott, a felderítés hagyományos és informatikai bűnüldözési eszközökkel történt, amihez szükség volt az Elender szakmai segítségére is.
Az Elender műszaki csapata egyébként az utóbbi hetekben több tízmilliós beruházással olyan új biztonsági eszközöket helyezett el, valamint olyan új szabályokat léptetett érvénybe, amelyek fokozzák ügyfeleik és a rendszer biztonságát.
A hackerfogásnak érezhető másodlagos eredményei is vannak: a betörési kísérleteket detektáló szoftverek a korábbi próbálkozásoknak csak tíz százalékát regisztrálják.