Joseph Schultz, az Intel sokmagos processzorfejlesztésekért felelős mérnöke egy németországi kutatóintézet megnyitóján elmondta, hogy a cég Larrabee szuperprocesszora 32 magot fog tartalmazni és előreláthatóan csak jövőre debütál majd.
A Saar-vidéki Egyetem Vizuális Számítástechnikai Intézetének avatásán Schultz 2010 első felét nevezte meg a kibocsátás dátumaként – az Intel korábban 2009 végéről beszélt, azonban a mostani halasztást nem indokolták. A Larrabee egy egészen újfajta koncepciót jelent az Intel-nél, a rengeteg mag között ugyanis jócskán akadnak majd olyanok is, amelyek a grafikus alkalmazások futtatásáért felelősek. Ez azt jelenti, hogy az ilyen CPU-val felszerelt számítógépekben nem lesz szükség külön videókártyára vagy grafikus csipre, ami miatt sokan kezdik is kongatni az nVidia feje felett a vészharangot. Legalább ilyen fontos, hogy a processzormagok mindegyike olyan miniatűr áramköri egységgel rendelkezik, ami lehetővé teszi, hogy egy időben egészen eltérő feladatokat hajtsanak végre.
Az Intel egyelőre meglehetősen titokzatos és szűken méri a technikai részleteket, az azonban így is valószínűnek látszik, hogy a Larrabee eleinte speciális, nagy teljesítményt és összetett grafikus képességeket igénylő területeken fog majd felbukkanni. A technológia ugyanakkor a jövőben természetesen megjelenhet majd a hétköznapi PC-kben is, ebből a szempontból pedig külön jelentőséggel bír, hogy az összes mag x86-os alapú lesz, azaz a fejlesztők egy olyan programozható architektúrát kapnak, ahol a vizuális effekteket és a párhuzamos feladatkezelő megoldásokat ugyanazokon az alapokon alakíthatják ki.