A díjnyertes lapolvasók a Canon formatervezőjének, Yoshinori Inukainak köszönhetik külső megjelenésüket, aki a szkennerekben a japán kultúra két tradicionális tárgyát mintázta meg. A "szakadzuki", a rizsboros csésze alakja az előlap formázásánál játszott szerepet, míg a lapolvasó oldalát a tervező a "katana", a szamurájkard pengéje után formázta.
A Canon síkágyas lapolvasói íróasztali használatra készültek, ezért a tervezésnél a lehető legkisebb méret elérése kulcsfontosságú szempont volt. A ma már minden irodában elengedhetetlen szkenner azzal vívta ki a bírálóbizottság figyelmét, hogy lapos felülete alig haladja meg az A/4-es méretet, ráadásul használaton kívül akár függőlegesen is tárolható, ugyanúgy, mint egy dosszié. Mindezt a Canon LIDE lapolvasó-technológiájára épülő kompakt tervezés teszi lehetővé, amely világító diódás fényforrásainak és szellemes optikai rendszerének segítségével minimálisra csökkenti a mozgó alkatrészek számát.
A legmagasabb igények kielégítéséhez igazodtak a felhasznált anyagok is: a CanoScan FB636U a világ legelső alumíniumfedéllel rendelkező lapolvasója.
A díjnyertes modelleket február óta Magyarországon is forgalmazza a Canon.