A Bell Laboratórium mérnökei ezen idő alatt 40 ezer szabadalmat jelentettek be. Ezek között található a tranzisztor, a digitális hálózat, a digitális jelfeldolgozás, a lézerek, az optikai kommunikációs rendszerek, a kommunikációs műholdak, a mobiltelefonok, a hangtárcsázás és a modemek. A jubileumra a világon először több terabit sávszélességű adatátvitelt valósítottak meg több száz kilométer távolságra, üvegszálas kábelen keresztül.
A felfedezések közül a legnagyobb horderejű a tranzisztor felfedezése volt 1948-ban, amely az elektronika, ezen belül a mikro-, majd nanoelektronika szédületes, semmi máshoz nem hasonlítható fejlődését elindította. A három felfedező munkáját a Svéd Királyi Akadémia Nobel-díjjal ismerte el. Ma a Bell Laboratórium 25 államban 30 ezer személyt foglalkoztat. Ezzel a legnagyobb kutató-fejlesztő szervezet a világon az elektronika és kommunikáció területén. A 75. éves jubileumot a Bell Laboratórium az elmúlt hetekben fantasztikus eredménnyel ünnepelte. A cég tudósai a világon először valósítottak meg több terabit sávszélességű adatátvitelt több száz kilométer távolságra, üvegszálas kábelen keresztül.
A kutatók 300 km távolságra továbbítottak 3,28 terabit adatot egy másodperc alatt. A kísérlethez a Lucent optikai kábelét használták. A bemutatóhoz 300 km kábelt feszítettek ki, amelyben 40 hullámhosszon (más-más szín), egyenként 40 gigabit adatot továbbítottak a hagyományos C-fénysávban, és 40 gigabit adatot másodpercenként 42 csatornán keresztül a hosszú hullámú L sávban. A hatalmas mennyiségű adat átviteléhez a nagy átviteli sűrűséget biztosító DWDM (Dense Wavelenght Division Multiplexing = multiplexelt osztott hullámhossz) technológiát használták, amely több hullámhosszt kombinál egy kábelben az elosztott Raman erősítéssel. Ez utóbbi egy technika, amely lehetővé teszi a jelek erősítését a kábel egész hosszában, azaz mindaddig, amíg a fotonok a kábelben utaznak. A Bell Laboratórium tudósainak 3,28 terabit/mp eredménye mérföldkövet jelent a szuper nagy kapacitású, nagy távolságú adatátvitelben.