Egy amerikai bíróság 3,7 millió dollár megfizetésére kötelezte egy spamküldő hálózat tagjait, akik félrevezető e-mail üzenetekkel operáltak.
Az eset érdekessége, hogy nem is csak országos, de észak-amerikai hálózatról van szó, melynek egyes tagjai Kanadából folytatták ezt a tevékenységet. A jól bevált szokás szerint az emberi hiszékenységre alapoztak, azon belül a hiúságra. Az általuk küldött spamek testsúlycsökkentéshez és az öregedési folyamat lassításához ígértek csodaszereket, valójában pedig bizonyos weboldalak látogatottságát voltak hivatottak garantálni.
A jogi procedúrát így a vásárlók megtévesztésének vádjával indította el a szövetségi kereskedelmi bizottság (FTC). Ez volt egyben az első eset, amikor az FTC a korábbi spamellenes szabályozók mellett a 2006-ban elfogadott Safe Web Actre is hivatkozott, melynek egyik fő célja a határokon átnyúló megtévesztési műveletek elleni fellépéshez szükséges jogi eszközök biztosítása volt. Ezzel a még 2007 októberében indított per zárult le, ám mivel egyben precedensértékű eljárásról volt szó, a jövőben sokkal gyorsabb döntéshozatal születhet hasonló ügyekben.
A spamprobléma évről évre terebélyesedik, a hatóságok pedig csupán megakasztani tudják ezt a folyamatot egy-egy spam-gyár bezárásával. A spammerek egyre újabb technikákat használnak, a cél leginkább a lezárt hálózatok gyors újraéleszthetősége, míg csak vállalti szinten évi dollármilliárdos kárt okoznak a kéretlen levelek, még abban az esetben is, ha nem dőlünk be nekik, mivel az ilyen üzenetek ellenőrzése és törlése az adminisztratív munkaerő idejének egyre jelentősebb részét teszi ki.