Az alapötlet egy virtuális kikötő, ahol a témaköröket jelző mólókhoz csónakok (műsorladikok) vannak kikötve. A folyó jelzi az egész napos zenefolyamot, a zeneszolgáltatást, benne zeneszigetek találhatók, amelyek a zenét kedvelők extra igényeit elégítik ki. Egy szigeten áll a hírtorony is, amely hallgatható híreket tesz hozzáférhetővé bármely időpillanatban. Az aktív híd arról informálja a "látogató-hallgatót", hogy éppen hol vannak, és honnan adnak élő műsort. Ennyi a lényeg, a többit a játékos, kreatív weboldalról tudhatjuk meg. A Világhelló című vezérdemo ízelítőt ad a rádiós műhely szelleméből, és elmeséli a Webrádió működését is.
Két kifejezett előnye van a Webrádiónak. Az egyik, hogy a vételkörzet a földkerekség, a másik pedig, hogy itt "a szó nem száll el", hanem fent marad a weben, ahonnan bármit bármikor le lehet hívni, meg lehet ismételni.
Azokat a műsorokat hosszan megtartják, amelyeknek időszerűsége nem csökken. A Falunet című műsorból például egész vidéki dokumentumtárat készítenek. Hangban ez hasonló ahhoz a tervhez, mint amikor az állami hatóságok térképeket készítenek minden településről. Pár év alatt szeretnék elérni, hogy Magyarország minden kis településéről legyen egy faluportréjuk.
Csernai Árpád (csernai@webradio. hu) elmondása szerint az általuk használt technikával egyórányi hanganyag tárolása 5-6 MB-ot jelent, így a GB-os tárolók korában viszonylag nagy hanganyagot tudnak online módon tárolni. Később más külső tárolókat is használnak majd. Jelenleg egy olyan keresőrendszeren dolgoznak, amellyel a műsoraik között könnyen lehet tájékozódni. Közben az archívumukat is készítik, mert szándékuk szerint nem dobnak el semmit. Hely van a weben... Az egész szisztéma saját szellemi termékük, amelynek kimunkálásában állandó partner volt dr. Kurusa Árpád matematikus, a Webrádiót életre hívó Tiszanet Rt. vezérigazgatója. Az eredeti webdesign Hájas Tamás munkája.
Látogatottságukat novembertől számolják, az első hónapban valamivel több mint 14 ezren kattintottak rájuk. A weboldalt felkeresők száma február hónapban már a 140 ezret is meghaladta. Érdekesség, hogy ebben a hónapban hallgatóik 9%-a Japánból "érkezett". De van középkorú wiesbadeni törzshallgatójuk is, egy nagypapa pedig Kanadából kér rendszeresen magyar meséket az unokáinak. A legizgalmasabb mégis az élőadás, a minden kedden este 6 órakor jelentkező, Hívójelek című műsor, amelyre a hallgatók az interneten azonnal reagálhatnak. A műsor stílusa olyan, hogy minden korosztálynak tetszik, szándékosan kerülik a "sziasztok, haverok" jellegű jópofizást. Kezdettől igyekeznek bonyolultabb rádiós műfajokkal is foglalkozni, így a helyi művészvilág és a publicisták bevonásával a hangjáték izgalmas és sajnos halódó szellemét is ébresztgetik.
Az egyéves születésnapi ünnepséget az első adás helyszínén, Mártélyon április 14-én rendezik meg. 18 órakor kezdődik az élőközvetítés, ezzel emlékeznek meg a Mártélyi Teleház egyéves évfordulójáról és a Webrádió első adásáról.