A versenyre alkalmanként 40-150 pályázatot küldenek be a diákok, alsó korhatár nincs, csak felső: a diákember a verseny kezdőnapján még nem töltheti be 20. évét. Persze volt már kivétel, mert a szabályok azért vannak, hogy a zsűrinek legyen mit áthágnia.
A pályázatokból egy szekszárdi számítástechnikai szakemberekből álló előzsűri választotta ki kategóriánként azt a 4-5 versenyzőt, akit a gimnázium meghívott a döntőbe, ahol a versenyzők - mintha eladási tárgyaláson lennének - népes nézősereg előtt "adták el" pályaművüket a második zsűrinek. A döntő résztvevőit a Garay Gimnázium a verseny két napjára vendégül látta.
Az elmúlt évek során a Garay lassan közép-európai, nemzetközi versennyé vált, hiszen Erdélyből, a Felvidékről és a Kárpátaljáról is voltak már versenyzők, de adott a lehetőség, hogy bárki bárhonnan versenyezzék, ugyanis a magyar mellett az angol is a verseny hivatalos nyelvévé vált. A korábbi években kétszer is előfordult, hogy erdélyi diákok vitték el a fődíjat.
A díjakat a nagy számítógépes cégek adják. Sajnos elfoglaltságuk miatt az idén e vállalatok szakemberei nem vettek rész személyesen a versenyen, korábban azonban szinte minden évben itt választották ki a legjobbak közül jövendő munkatársaikat. A verseny iránti érdeklődést és a színvonalat is mutatja, hogy az egyik, kétszer is első helyet elért, még ma is tizenéves korú versenyzőt már Nyugat-Európába "exportálták".
A verseny fő támogatója ebben az évben a Microsoft volt, a cég mind a négy kategória első három helyezettjét értékes szoftverdíjakkal jutalmazta.
További támogatóként a Symantec, a CODRA (Corel) és a Designsoft ajánlott fel értékes szoftvertermékeket, a Profi Média és a Quantum pedig értékes könyvutalványokat adott. Ezenkívül a döntő minden résztvevője értékes jutalmat kapott a Graphisofttól, az ICL-től, a Compaqtól, a PanTeltől, az LSI ATSZ-től és a Prímtől.