A Google kisebb mobileszközökön kiválóan működő operációs rendszeréről a gyakorlatban kiderült, hogy netbookokhoz nem megfelelő, a gyártók vagy eleve nem adnak ki ilyen rendszerű gépeket, vagy lassan kihátrálnak az Android mögül.
A Windows egyeduralmába és a Linux hosszú évtizedekre nyúló, ám a hétköznapi felhasználók táborában igazi áttörést soha el nem érő egyhelyben topogásába belefásult IT közösség nagy lelkesedéssel fogadta az Android érkezését. A Google operációs rendszerét leginkább okostelefonokra méretezték, ám mivel igen jól sikerült, illetve a netbookok gyenge hardvere miatt logikus volt a felvetés, miért is ne használnák ilyen gépeken. A gyakorlatban azonban kiderült, hogy még a legegyszerűbb elvárásokkal rendelkező felhasználó is lépten nyomon kompatibilitási és hardver problémákba ütközik netbookos használatakor. Ezt jól tükrözi az elmúlt években túlzás nélkül üstökösként szárnyaló, csak tavaly 34 százalékos piacbővülést produkáló Acer esete is.
A gyártó elsőként jelent meg Androidos modellel, ám minden erőltetés ellenére az Android egyszerűen nem felelt meg céljaiknak. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy az ilyen operációs rendszerrel szerelt netbookok egyszerűen nem fogynak, így a gyártó a már bejelentett hasonló modellek gyártását is bizonytalan időre elhalasztja. Az Android minden bizonnyal egyelőre nem fog kihalni a netbook piacról, de csak egy-egy modell lesz elérhető, azok is inkább a presztízs miatt. A Google is hasonlóképpen látja a helyzetet, és már be is jelentette, hogy újabb operációs rendszerrel kíván előállni, mely ezúttal a netbookokra lesz szabva. Ezzel a vállalat az asztali operációs rendszerek felé veszi az irányt, és így már nem nehéz belátni, hogy az internetre helyezett Office szerű alkalmazásaival már ma is a redmondi óriás bevételeit veszélyeztető vállalaton miért is tartja annyira rajta a szemét a Microsoft.