Rendszergazdák világnapja - ősz elején ismét posztgraduális képzést indít a Microsec

forrás Prim Online, 2009. július 31. 16:49

Július utolsó péntekét, immáron tíz éve a rendszergazdák világnapjaként tartják számon. A világnap hagyománya amerikai gyökerekből indul, amelyet a nem kellőképpen megbecsült, kétségbeesett rendszergazdák és informatikai szakemberek kezdeményeztek. Idén az egyik legrégibb magyar informatikai vállalkozás, a Microsec hívta fel a figyelmet az évfordulóra.

Az idén fennállásának 25 éves évfordulóját ünneplő Microsec Kft. bejelentette, hogy ősz elején ismét posztgraduális képzést indít a Budapesti Műszaki Egyetemen (BME), az elektronikus ügyintézés gyakorlati alkalmazásáról és az elektronikus aláírás használatáról.
 
A Microsec számára, fontos, hogy az informatikusokról kialakult kép folyamatosan pozitív értelemben fejlődjön és minél sokoldalúbb szakemberekké váljanak a rendszergazdák is. A vállalat tesz is azért, hogy ez így alakuljon és a mostani bejelentés szerint elsősorban gyakorlati képzéssel szeretné ennek lehetőségét megteremteni. Az ősztől induló képzés az elektronikus aláírással kapcsolatba került vagy a jövőben kapcsolatba kerülő, elsősorban informatikai, esetleg jogi vagy gazdasági területen dolgozó szakemberek számára teszi lehetővé, hogy megismerhessék az e-alapú eljárásokat és az ehhez szükséges eszközöket.

A BME Mérnöktovábbképző Intézete és a Microsec Kft. idén már szervezett PKI (nyilvános kulcsú infrastruktúra) tanfolyamot, a továbbképzésen 24 szakember vett részt, valamennyien sikeres vizsgát tettek. Az oktatás célja az, hogy az elektronikus aláírás technológiáját már használó, vagy azt a közeljövőben alkalmazni kívánó szakemberek mélyebb ismereteket szerezzenek a nyilvános kulcsú infrastruktúra (PKI) elméletéből és gyakorlatából.
 
A képzés elsősorban műszaki szempontból közelíti a témakört, de jogi és gazdasági vonatkozásaival egységesen tárgyalja. A tanfolyam során a hallgatók megismerkednek az elektronikus aláírással kapcsolatos, gyakorlati rendszerekben felmerülő problémákkal, különösen az aláírást nagy tömegben létrehozó vagy befogadó szerverek kérdéseivel. A hallgatók a képzés keretében minősített elektronikus aláírás létrehozására alkalmas tanúsítványt és intelligens kártyát kapnak.

Az ősszel kezdődő tanfolyamra szeptember 11-ig lehet jelentkezni, feltétele főiskolai vagy egyetemi végzettség, azonban középfokú végzettséggel rendelkező, valamely kapcsolódó szakterületen jelentős tapasztalattal bíró jelentkező egyedi elbírálás alapján vehet részt a képzésen.