Jó három év haladék után az internetes domaineket kezelő ICANN úgy döntött, hogy október 1-jétől nem teszi elérhetővé azokat a weboldalakat, amelyek a 20 éve az akkori Jugoszláviának kiadott .yu domain kiterjesztéssel rendelkeznek.
Az ICANN meglehetősen logikus érvelése szerint egy már nem létező országnak nem lehet csúcsszintű domainje, így a 2006-ban Montenegró és Szerbia szétválásával legutolsó formájában is megszűnt Jugoszlávia volt polgárai végleg kénytelenek áttérni a .me (Montenegró) és .rs (Szerbia) kiterjesztések használatára. Ehhez képest becslések szerint vagy 4000 weboldalnak van még mindig .yu kiterjesztésű URL-je, ami miatt a Szerb Országos Domain-regisztrációs Hivatal további néhány hónap haladékot kért az ICANN-tól. A testület állítólag meg fogja vizsgálni a kérést, az október 1-jei határidő azonban egyelőre hatályban marad.
A .yu csúcsszintű domaint még a Jugoszláv Szocialista Szövetségi Köztársaság kapta 1989-ben, aminek az a furcsa következménye lett, hogy 1994-ig nem az országnevet továbbvivő, Szerbiából és Montenegróból álló Jugoszláv Köztársaság, hanem Szlovénia kezelte. 2003 óta azonban nemcsak a balkáni háborúk következtében felbomlott eredeti Jugoszlávia, hanem semmiféle ilyen nevű állam nem létezik, ugyanis a Jugoszláv Köztársaság hivatalos neve Szerbia és Montenegró lett. Az ICANN ekkor még megengedte az országnak, hogy tovább használja a .yu domaineket, a 2006-os szétválás után azonban már egyértelműen csak a .me és .sr kiterjesztéseknek van csúcsszintű létjogosultságuk. Nem egyértelmű, hogy a nosztalgia vagy inkább a puszta nemtörődömség miatt van még mindig ennyi .yu oldal használatban, mindenesetre a jövőben csak borsos áron lehet majd bejegyeztetni az immár kuriózumnak számító, egyedi domaint.