Két kiállítás egy helyen

, 2000. március 29. 22:44
Jövő hét keddjétől három napon keresztül várja látogatóit az ötödik alkalommal megrendezett, Hungelektro-Hungamat elnevezésű kiállítás a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen. A rendezvény a hazai elektronikai konstruktőrök, ipari üzemeltetők és beruházók kivételes fóruma, amelyen a szakmát szeretők és művelők körében egyedülálló tapasztalatcserére, ismeretanyag-gyűjtésre kínálkozik lehetőség. A fokozódó érdeklődést bizonyítja, hogy a kiállítók és a látogatók száma évről évre növekszik, nemzetközi jellege erősödik, a multinacionális cégek hazai képviseletei mellett magyarországi képviselettel nem rendelkező résztvevők is kiállítanak.
Az elektronikai ipar és kereskedelem szimpóziummal kísért nemzetközi szakkiállításával a magyar ipar EU-csatlakozását kívánják elősegíteni a rendezők.

A rendezvény két szekcióból áll: a Hungelektro alapvetően az elektronikai konstruktőrök fóruma, a készüléképítéshez szükséges alkatrész, tervezőrendszer, gyártástechnológia és műszerezés témakörét öleli fel. A másik szekció, a Hungamat az ipari üzemeltetőkhöz, beruházókhoz, gyártásfejlesztőkhöz és szervezőkhöz szól, az ipari automatika, a robottechnika, a logisztika, valamint a vállalatirányítási informatikai rendszerek bemutatására vállalkozik.

A Hungelektro-Hungamat előadásai az ország különböző területein működő oktatási intézmények, fejlesztőintézetek és termelő-kereskedelmi cégek legújabb eredményeit mutatják be.

Az előadások anyaga önálló kiadványban is megjelenik; a konferenciabizottság elnöke dr. Mojzes Imre, a BMGE professzora, évszámkezelési kormánybiztos.

A kiállítás szekciói

I. Elektronikai készüléképítés (alkatrészek, tervezőrendszerek, elektromechanikai elemek és részegységek, gyártástechnológia, méréstechnika - fejlesztés, gyártás)

II. Automatizálás

Ipari automatika (ipari automatizálási elemek, automatikarendszerek, táv-adatfeldolgozás, logisztika, kulcsrakész ipari automatizálási rendszerek, ipari méréstechnika)

Robottechnika (ipari robotok, robotirányító rendszerek)

Mechatronika (telemechanika, bioelektronika)