Az elektronikus banki rendszerek használhatóságának alapfeltétele a biztonságos, az adatok sérthetetlenségét garantáló titkosítás mellett a bank és az ügyfél identitásának megkérdőjelezhetetlensége. Az Inter-Európa Banknál működő HyperBank alapú BankoNET rendszer biztonsága szabványos nyilvános kulcsú titkosítási eljáráson alapul, és mintegy másfél éve működik hibamentesen.
A HMS fejlesztői azonban a biztonságtechnika fejlődését követve ezúttal is új utakat kerestek, és az eddigi, egyébként is magas követelményeket teljesítő technológia mellett megteremtették a lehetőségét a korszerűbb, még nagyobb biztonságot nyújtó, chipkártyát használó titkosító-azonosító eljárás használatának. A technológia implementálásában a Hypermedia Systems a Minor Rt.-vel, valamint az ActivCard chipkártyagyártó céggel működött együtt.
A chipkártya a számítógépekre való bejelentkezés biztonságának növelésére használható, és a fejlesztés eredményeképpen a SmartCard technológia egy internet alapú e-banki szolgáltatásnál használható fel.
A HMS megoldása kihasználja a chipkártyák titkosítási képességét, a kritikus titkosítási feladatok nem a számítógépen, hanem magán a kártyán történnek meg, és a chipkártyára kihelyezett műveletek a jelenleg elérhető legnagyobb biztonságot szavatolják, hiszen a felhasznált titkos kulcsok soha nem kerülnek ki a kártya biztonságos környezetéből.
A SmartCardhoz illesztett HyperBank rendszer nagyfokú mobilitást biztosít a felhasználók számára, akik a chipkártyán teljes biztonságban tudhatják titkosító kulcsukat, és bármely, chipkártyaolvasóval felszerelt számítógépről intézhetik banki ügyeiket.
A chipkártyával védett banki rendszer természetszerűleg elsősorban a pénzintézetek érdeklődésőre tarthat számot, a HMS másik bejelentése azonban minden, legalább közepes méretű cég informatikai vezetője számára fontos. Itthon is fokozódik az igény a biztonságos informatikai rendszerek kialakítására, egyes tanulmányok szerint Nyugaton akár az IT-költségvetés egytizedét is kitehetik az ezzel kapcsolatos költségek. A HMS szakemberei felhívják a figyelmet arra, hogy az informatikai biztonságot folyamatként és szükséges beruházásként lehet tekinteni, a kapcsolódó költségeket pedig az esetlegesen bekövetkező károkkal kell szembeállítani.