A legismertebb Pirate Bay után nemrég a hollandiai székhelyű Mininova fájlcserélő oldal ellen született jogerős bírósági határozat és az üzemeltetők ezúttal valóban beadták a derekukat és eltávolították a szerzői jog által védett tartalmakat.
A döntés ellenére a Mininova nem szünteti be tevékenységét, ám ezentúl csupán a legálisan ingyenesen terjeszthető tartalmakat lehet majd elérni P2P szolgáltatásukon keresztül. Az üzemeltetők ugyanakkor fontolgatják, hogy fellebbezést nyújtanak be a bírósági határozat ellen. Mindenesetre ez az első valódi győzelme a nyilvánosság előtt a szerzői jogokat, valójában inkább a nagy médiavállalatok érdekeit képviselő csoportoknak a torrent-oldalak elleni harcban. Hiába záratták be ugyanis néhány hónapja a leghíresebb Pirate Bay portált, az zavartalanul tovább működik, mivel az alapítók egyszerűen eladták a vállalkozást a Seychelle-szigeteken bejegyzett Riversella nevű cégnek, ők pedig nemigen törődnek a bírósági határozattal.
A fájlcserélő oldalak bezáratása azért kemény dió a filmstúdiók és lemezkiadók számára, mert maga a P2P technológia nem illegális, csupán a szerzői jog által védett tartalmak internetes megosztása az. Azaz az elkövetők jogilag nem az oldal üzemeltetői, hanem a felhasználók, akiknek az adatait viszont adatvédelmi törvények védik, legalábbis még a legtöbb helyen Európában. Amerikából hallani olyan extrém esetekről is, amikor néhány zeneszámot letöltőket is igen súlyos összegű pénzbüntetésekre ítélnek.