Az Iomega sajtóközleményt bocsátott ki arról, hogy a cég bemutatta a v.Clone szoftverét a Las Vegasban zajló CES-en. Ezzel az alkalmazással teljes operációs rendszerünket eltárolhatjuk képfájlként a külső merevlemezünkön. Használatával az emberek egy Iomega merevlemezre elkészíthetik és magukkal vihetik PC-jük rendszerképét, majd aztán ezt a világ gyakorlatilag bármely PC-jén futtathatják.
Az Iomega vadonatúj v.Clone technológiája már e hónapban letölthető lesz az Iomega hordozható és asztali szoftver vásárlói számára. A letöltési lehetőség mellett a tervek szerint 2010 első negyedévének elejétől a v.Clone szoftvert az Iomega USB 2.0-s hordozható merevlemezekkel együtt szállítják majd.
A v.Clone révén először kerül sor arra, hogy a virtualizáció könnyen kezelhetővé és fantasztikusan kényelmessé válik a kis irodák és a magánfogyasztók számára” – mondta Jonathan Huberman, az Iomega, illetve az EMC Consumer and Small Business részleg elnöke. Hozzátette: "A v.Clone szoftverrel a vásárló zsebrerakhatja a PC-jét és szinte bárhol bármilyen gépen – akár egy netbookon is – hozzáférhet a fájljaihoz, e-mailjeihez és alkalmazásaihoz. A PC-ken vagy noteszgépeken található fájlokat a v.Clone technológiával és az Iomega hordozható merevlemezzel egyszerűen magával viheti a tulajdonosuk, bárhová is megy. A v.Clone tökéletes a több számítógépet használó személyek számára, mivel a fő gép virtuális klónját használhatják más gépeken, így biztosan elérhetik a digitális tartalmaikat, bárhová is mennek.”
Az EMC-vel együtt kifejlesztett és a VMware virtualizációs technológiáját alkalmazó v.Clone virtuális klónt készít az elsődleges számítógép operációs rendszeréről, alkalmazásairól és személyes beállításairól, és eltárolja ezt egy külső Iomega merevlemezen (csak USB-csatolóval). A v.Clone szoftverrel rendelkező merevlemezt azután gyakorlatilag bármilyen PC-hez csatlakoztatva a felhasználó az elsődleges számítógépen tárolt összes tartalomhoz hozzáfér. Az adatok nem maradnak fent a másodlagos gépen, ha a felhasználó végzett (csak maga az alkalmazás), és az elsődleges számítógépre visszatérve a v.Clone visszaszinkronizálja az adatokat.
Ami igazán újszerűvé teszi az Iomega v.Clone szoftverét, az az a képessége, hogy a virtuális rendszerképeket frissíteni tudja a felhasználó elsődleges PC-jén létrehozott változások követéséhez, illetve a v.Clone rendszerképet tartalmazó Iomega USB merevlemez újracsatlakoztatásakor vissza is szinkronizálja oda a módosításokat.
A netbookok esetében, bármilyen népszerűek, nagyon hiányzik a tárolóhely és nem elég nagy teljesítményűek ahhoz, hogy az egyszerű webes böngészésnél többre használjuk őket. Ez nem igaz. Sötét kis titok, hogy a netbookok képesek egy teljesen felszerelt PC virtuális rendszerképének futtatására az Iomega v.Clone technológiával. Egy v.Clone rendszerképet tartalmazó Iomega USB merevlemez csatlakoztatásával a netbook a felhasználó elsődleges gépének különlegesen hordozható változatává válik, amelyen ott vannak a fő gépen jellemzően használt alkalmazások, adatok és fájlok. Ezzel a szolgáltatással elképesztő rugalmasságot kapnak azok, akik jobban szeretnek kényelmesen, netbookkal utazni. Mostantól ezt úgy tehetik, hogy nem kell feláldozni a nagyobb gép funkcionalitását.
A biztonság mindig fontos. Az Iomega v.Clone rendszerképen tárolt felhasználói adatok és kritikus fontosságú adatok védelmét kétszintű biztonság garantálja. Az első szint a v.Clone alkalmazás beépített jelszavas védelme. A megfelelő jelszót megadni nem tudó személyek nem férhetnek hozzá az elsődleges PC virtuális környezetéhez. A védelem érdekében a v.Clone egy Iomega eGo Encrypt vagy Encrypt Plus hordozható merevlemezzel is használható – ezek biztonságosan titkosítják a rajtuk tárolt adatokat. Emellett a biztonságot szolgálja az is, hogy mivel a felhasználó környezete a külső Iomega merevlemezen van virtualizálva és tárolva, személyes adatok nem maradnak vissza a v.Clone rendszerkép futtatásához használt számítógépen.