Az AMD sikeres HD 5000-es szériájának minden savát, borsát élvezhetjük az új HD 5450-es grafikus kártyákkal a kis költségvetésű konfigurációkban és a HTPC-kben is.
Az AMD már a második generációs, 40mm-es gyártástechnológiával gyártott GPU családja a HD 5000-es. Február első napjaiban kiteljesedett az új sorozat, a közép- és felsőkategóriás modellek mellé megjelentek a belépő szintű grafikus kártyák is, az 5450-es grafikus processzor köré építve. A Windows 7 újdonsága, a Microsoft DirectX 11 még csak AMD motoros kártyákkal használható ki teljesen. A DirectX 11-re építve a HD 5450 kiváló videó minőséget és vizuális effekteket produkál igen-igen alacsony, pár wattos (<20 Watt 3D-ben és 8W 2D-ben) fogyasztás mellett. Az 5450-es a 5000-es család első tagja, amely alacsony profillal készült, így a HTPC-k rajongói ezzel a kártyával építhetnek először DX 11-es Windows 7-es megoldásokat. A DirectX 11 újdonsága, a DirectCompute a DX 11 kompatibilis alkalmazások adrenalinja. A CPU-nál gyorsabb GPU bizonyos feladatokat – nem csak grafikus számításokat – átvehet a központi egységtől, tehermentesítve azt. A Windows 7-tel együttműködve például a digitális média fájlok sokkal gyorsabban konvertálhatók vagy akár 24-szeres CFAA is használható.
A HD 5450-es a fedélzeti UVD-nek köszönhetően a CPU-t kihagyva saját maga dekódolja a filmeket, Blue-Ray-t és a HD DVD-t, egyszerre két 1080p HD video folyamot is kezelni tud. A HDMI kimenet a legfrissebb 1.3a verziójú Dolby TrueHD és DTS-HD Master audióval. A HD 5450-es nem játékra készült elsősorban, a 80 stream processzor és a 64 bites belső adatsáv inkább az energiatakarékos működést hozza előtérbe, mintsem az erőforrás igényes 3D-s vizuális világok megvalósítását. Ennek megfelelően a kártyának plusz tápellátásra sincs szüksége, a PCE-E csatlakozón elég energiát kap a működéséhez. Az alacsony profil lehetővé teszi azt is, hogy egész vékony, fekvő házakba is beépíthessük. A kis energia fogyasztás miatt a SAPPHIRE HD 5450-esek csendes, ventilátormentes műtőbordákat kaptak. A fürge működést a DDR3 memóriákkal biztosított. A kártyáinkon 512 vagy 1 GB található, de a Hyper Memory technológiával a grafikus memória a rendszermemória terhére tovább növelhető. Egy 2 GB rammal rendelkező PC esetében az 512 MB-ból 1280-anat, az 1 GB grafikus tárterületből pedig 1792 MB-ot varázsolhatunk.