A Check Point megvizsgálta, hogy a különböző közösségi oldalak felhasználói valójában milyen és mekkora veszélynek teszik ki magukat.
Áladathalász-támadásokat intéztek véletlenszerűen kiválasztott Facebook-felhasználók ellen. Névtelen, hamis Facebook-profilt hoztak létre, ahonnan spam-jellegű, privát e-mail üzeneteket küldtek ki összesen 200, véletlenszerűen kiválasztott felhasználónak. A 200 címzett közül 71-en klikkeltek rá az üzenetben foglalt linkre, így amennyiben a link egy fertőzött web site-ra vagy adathalász oldalra irányított volna, 71 gép és felhasználó tette volna ki magát internetes csalásnak.
„Kísérletünk ékesen bizonyítja, hogy a közösségi portálok táptalajai lehetnek az adathalászok támadásainak” - mondta Guy Guzner, a Check Point biztonsági termékekért felelős igazgatója. Hozzátette: “A hackerek számára egészen egyszerű az ilyen típusú site-okon a rosszindulatú linkek, férgek, különböző vírusok terjesztése a gyanútlan felhasználók széles körében.”
Guzner szerint: „A közösségi portálok felhasználóinak meggyőződése, hogy biztonságos, intim, privát közegben mozognak, miközben cyber-cápák állítják be magukat 'barátként', azzal az egyetlen céllal, hogy személyes információkat és bizalmas pénzügyi adatokat csaljanak ki tőlük. Nagyon fontos, hogy tudatosuljon az emberekben, a közösségi site-ok sem biztonságosabbak, mint az internet más részei és, hogy ugyanolyan tudatosan, figyelmesen kell eljárniuk, mint, mondjuk, az e-mail-ek esetében.”