Háromdimenziós vetítés: öt új 1 Chip DLP projektorral a Sharp „3D Ready”-vé vált. A projektorok termékcsaládjának kibővítésével az elektronikai csoport rendkívül kedvező áron kínál innovatív technológiát és kimagasló fénykibocsájtást.
A Sharp a Paperworld 2010 kiállításon első ízben mutatta be 3D-kompatibilis projektorokból álló termékcsaládját. A beépített DLP-link technológia (Texas Insturments) és egy a 3D shutter szemüveghez történő kapcsolódást biztosító interfész segítségével ezek a készülékek a legtökéletesebb háromdimenziós házimozi élményt nyújtják. A BrilliantColor technológia (TI) használata részletes nagyfelbontású képet garantál, amely a személyes igényeknek megfelelően beállítható.
Ennek a rendszernek az egyik előfeltétele a Sharp projektorokban alkalmazott 120 hertzes technológia és egy csatlakoztatott aktív (shutter) szemüveg, amely két, a kimeneti jelhez szinkronizált folyadékkristályos kijelzőből áll. A szemüveg két kijelzőjén felváltva jelennek meg átlátszó és fekete „képek”, így az egyes látómezőknek szánt képek gyors ütemben, 60 hertzes frekvenciával, felváltva jelennek meg a jobb és a bal szem számára. Ennek köszönhetően a bal szem csak a bal látómezőnek szánt képet, a jobb szem pedig csak a jobb látómező képét látja. A néző agya automatikusan összekapcsolja a két különálló látómező képét, így azokat egyetlen élethű háromdimenziós képnek érzékeli.
Az új 3D ready DLP projektorok színvisszaadása sem hagy kívánnivalót maga után. A Texas Instruments BrilliantColor technológiájával a projektorok a szokásos három helyett hat színből (RGBWCY – vörös, zöld, kék, fehér, cián, sárga) álló színtárcsát használnak. Ez a rendszer még tisztábban megkülönböztethető színeket állít elő, így az egyes árnyalatokat kivételesen nagy pontossággal adja vissza. A három hozzáadott színnek köszönhetően még pontosabban beállítható a másodlagos színek árnyalata és fényereje.
Az öt 3D ready 1-chip DLP projektort kimondottan iskolai és irodai előadásokhoz, valamint házimozizáshoz fejlesztették ki. Háromdimenziós képességeik révén ezek a rendszerek ideálisak tudományos tartalmak megjelenítéséhez, valamint matematikai modellek, vagy akár építészeti tervek bemutatására is.
A Sharp márciusban kezdi meg új 3D tartalmak megjelenítésére képes projektorokból álló sorozatának forgalmazását. Áraik csupán elenyésző mértékben haladják meg a hasonló képességekkel rendelkező 2D XGA projektorok árát.