A meglehetősen primitív kód jó érzékkel használja ki az emberi hiszékenységet, néhány nap alatt a vírustoplisták élmezőnyébe küzdte fel magát.
Sok magyar felhasználó találkozhatott az elmúlt napokban Facebooktól származó levéllel, illetve egy magát ilyen eredetűnek valló hamisítvánnyal. A jól ismert és mégis bevált trükk szerint jelszómódosításra hivatkozik az e-mail, majd kéri a csatolt állomány megnyitását, mely az új jelszót tartalmazza. Természetesen ha a felhasználó ezt megteszi, máris megfertőzte saját gépét. A lassan már unalomig ismert módszer azonban mint oly sokszor, most is beválik. Ennek oka elsősorban az emberi tényező.
A Facebook immáron a Google keresőmotorjának népszerűségét is túlszárnyalta, a közösségi portál a teljes egyesült államokbeli netes forgalom 7,07 százalékát teszi ki, felhasználóinak száma tavaly áprilisban lépte át 200 milliót, idén februárban pedig már 400 millió felett járt. Az ilyen hatalmas felhasználói tábor egyszerűen statisztikailag sikeres támadási célpont, és a vírus íróinak számítása a jelek szerint be is jött.
A talán túlzás nélkül számos függőnek mondható felhasználókat is magába foglaló milliók a tapasztalatok ellenére rákattintanak a csatolmányra, pedig közismert, hogy komoly cég, szolgáltató soha nem kezeli a titkos belépőkódokat e-mailben. A siker azonban sajnos így is garantált, máris a vírustoplisták élére került az új károkozó, pedig még csupán néhány napja jelent meg. Az elemzők is a felhasználók hiszékenységét és a hatalmas közösségből adódó magas áldozati számot hangsúlyozzák, a megoldás pedig, mint mindig, a védelmi szoftverek frissítéséig a felhasználó kezében van: saját óvatossága.