Az észak-koreai rezsim megkezdte a Red Star („vörös csillag”) elnevezésű, hazai fejlesztésű, Linux-alapú operációs rendszer terjesztését az országban, amelyről már most egyértelmű, hogy egyik fő funkciója az internetes tartalmak szűrése.
A szoftver alapváltozatban 5 dollárnak megfelelő összegbe kerül és megvásárlásához nincs szükség külön engedélyre, ami elsőre talán meglepő, viszont logikus is, mivel Észak-Koreában a PC-k birtoklása már eleve engedélyköteles. Az alapváltozatot tartalmazó lemezen csak kevés alkalmazás található: egy egyszerű szövegszerkesztő, a „Hazám” névre átkeresztelt Firefox böngésző, egy képnéző, egy pdf-olvasó, egy médialejátszó, egy fájl-archiváló, egy virtuális lemezkezelő, négy játék, illetve számológép és hasonlók. Az ennek duplájáért árusított második lemezen van még egy „Mi” elnevezésű irodai programcsomag, egy CD/DVD író, egy „Galamb” névre hallgató levelező, egy antivírus-szoftver, a „Phenjan-i erőd” nevű tűzfal, egy grafikus szerkesztő program, valamint nem utolsó sorban egy Windows emulátor is.
A saját operációs rendszerrel az észak-koreai kommunista rezsim láthatóan két legyet szeretne ütni egy csapásra. Mivel a szoftvernek szerver- és PC-verziója is létezik, elég egyértelmű, hogy használata nagyban megkönnyíti az interneten és más módokon elérhető tartalmak központi szűrését. Másrészt segíthet a súlyos gazdasági nehézségek és embargó sújtotta ország számára abban is, hogy függetlenedjen a Windows-tól, anyagi értelemben is.