A Duna Televízió műholdon továbbítaná a Magyar Katolikus Rádió adását, miután a médiahatóság szerdán a Klubrádiónak ítélte a 92,9-es budapesti frekvenciát; a Duna Televízió elnökének döntéséről pénteken tájékoztatta a közszolgálati csatorna sajtófőnöke, szóvivője az MTI-t.
Cselényi László nem kívánja az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) döntését minősíteni, vagy annak törvényességét vitatni, de, mert a Magyar Katolikus Rádió a Duna Televíziónak évek óta komoly szakmai, stratégiai partnere, hozzásegíti az adót, hogy a
műsorát műholdon keresztül sugározhassa mind az öt kontinensen - írta Herczeg Dóra a közleményben.
A Duna TV elnöke hangsúlyozta, hogy a sugárzás költségei nem terhelik majd az állami költségvetést, mert az "a meglévő műszaki kapacitások átcsoportosításával" megoldható. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a televízión keresztül lenne hallgatható a rádió műsora. A Duna TV ezzel a módszerrel biztosított helyet korábban a Magyar Rádió MR1 és MR2 csatornájának, és hasonló módon kötne szerződést a katolikus rádióval is.
"A Duna Televízió missziója sok tekintetben egyezik a Magyar Katolikus Rádió által közvetített értékkel, ezért tartjuk fontosnak, hogy segítsük a közműsorszolgáltató adásának terjesztését" - idézte Cselényi Lászlót a televízió sajtófőnöke. A Duna TV elnöke szerinte
a Magyar Katolikus Rádió nem egyszerű "imarádió"; közműsorszolgáltatóként olyan tartalmat szolgáltat, amely megfelel az igényesség, a korszerűség és elfogulatlanság követelményének, a rádió által sugárzott tartalom ezzel a médiatörvény szerint is támogatható.
Az MTI megkeresésére Herczeg Dóra közölte: Cselényi László, a Duna Televízió elnöke beszélt Juhász Judittal, a Magyar Katolikus Rádió vezérigazgató-helyettesével, "aki örömmel fogadta ezt a lehetőséget". A tárgyalások eredményéről későbbre ígértek tájékoztatást. "Jelenleg azt vizsgáljuk, hogy az együttműködésnek nincs-e jogi akadálya, de mivel közműsorszolgáltatóról van szó, úgy véljük, hogy nincs" - tette hozzá a szóvivő.
Az ORTT szerdai ülésén a Klubrádiónak ítélte a frekvenciapályázatban megjelölt 92,9-es, az utolsó kiadható budapesti frekvenciát, amelyre a Magyar Katolikus Rádió is pályázott.
A Magyar Katolikus Rádió lesújtva fogadta a pályázat elvesztésének hírét. Juhász Judit akkor azt mondta: 2011. január közepén elhallgat a középhullámon a katolikus rádió, ezzel elvesztik országos lefedettségüket, és a határon túli magyarok - akik csak általuk hallgathattak rádión keresztül magyar nyelvű szertartásokat - sem hallják őket. Csak azokon a frekvenciákon szólnak majd, amelyeket pályázat útján jövő januárig sikerül megszerezniük.
A két szocialista és egy SZDSZ-es delegált szavazatával hozott döntést élesen bírálta az ORTT fideszes és KDNP-s delegáltja. Szalai Annamária, az ORTT Fidesz által delegált tagja botrányosnak minősítette a testület döntését, s mint mondta, annak visszavonását
kezdeményezi majd. Tirts Tamás, a testület KDNP-s delegáltja szerint - aki egyébként nem volt jelen a szavazáson - az ORTT megsértette ügyrendjét, ezért az ORTT következő ülésén kezdeményezni fogja a döntés felülvizsgálatát.
A Klubrádió azért indult el a 92,9 MHz-es frekvenciára kiírt pályázaton, mert jelenlegi - 95,3 MHz-es frekvenciájára vonatkozó - engedélye 2011 februárjában lejár - közölte honlapján a rádió a döntés napján, hangsúlyozva, nem birtokol majd két frekvenciát, az elnyert hullámsávon pedig senkit nem lehet elhallgattatni, mivel azon évek óta egyetlen rádió sem szól.