Ezen intézmények segítségével alakult meg Magyarországon a T3 szervezet (Teacher Teaching with Technology), amely a tanárok képzését, új oktatási módszerekkel történő megismertetését tűzte ki céljául. A tanároknak a tanfolyam elvégzése után lehetőségük nyílik a gyakorlatban is kipróbálni ismereteiket a TI ingyenes gépkölcsönzési programjának keretében.
A Texas Instruments az elmúlt hónapokban mutatta be új termékei közül a TI 15 modellt, amely az alsó tagozatos matematikaoktatást segíti, valamint a flashmemóriával ellátott TI 30XII és TI 92 PLUS készüléket. A természettudományos oktatást segíti a szintén flashmemóriás, CBL 2 jelű adatgyűjtő eszköz, amely egy grafikus számológéppel kiegészítve valódi hordozható laboratórium, ahol a mért adatok akár a helyszínen is kiértékelhetők.
A Texas fejlesztői tisztában vannak azzal, hogy számológépeik alkalmazhatóságát nagyban befolyásolja, mennyire képesek az eszközök adatokat cserélni az asztali számítógépekkel. Éppen ezért azokat a típusokat, amelyeket felhasználóik várhatóan PC-s környezetben kívánják használni, felruházták az adatkonvertáló képességekkel is. A TI-Graph Link for Windows minden grafikus számológép adatátvitelét biztosítja, így lehetővé válik, hogy asztali számítógépen szerkesszünk programokat, illetve kezeljük a bevitt információkat.
Az oktatásban különösen nagy előnyt biztosít, ha az adatokat egyszerűen lehet nagy méretben megjeleníteni, erre szolgál az írásvetítőre helyezhető ViewScreen elnevezésű kiegészítő, amellyel a számológép kijelzőjén megjelenő adatok írásvetítőn keresztüli kinagyítása is lehetségessé válik.