Dr. Kepecs Gábor, az ÁB-Aegon vezérigazgatója tökéletesen illusztrálta a magyarországi e-kereskedelem jelenét és jövőjét, amikor megnyitójában három kérdésre kérte a hallgatóság válaszát. A "Ki használ mobiltelefont?" kérdésre mindenki igennel felelt, ugyanúgy, mint arra, hogy "Ki használja rendszeresen az internetet?". Ezek után némileg meglepő volt, hogy a következőre, miszerint "Ki szokott vásárolni az interneten keresztül?", alig egy-két kéz emelkedett a magasba. A tendenciát egyértelműen mutatták a válaszok, hiszen hat-nyolc éve még közel sem voltak ennyire elterjedtek a mobiltelefonok, ma azonban szinte nélkülözhetetlenek; két-három évvel ezelőtt biztosan csak a jelenlegi internetezők töredéke használta rendszeresen a világhálót, ami ma már szintén a mindennapi élet része. Mindebből következik, hogy két-három esztendő múlva természetes dolog lesz az interneten keresztüli vásárlás, illetve a pénzügyek intézése, s az is megjósolható, hogy az e-business fejlesztése terén egyre nagyobb szerepet kap majd az Oracle.
Az megnyitó szponzora a Compaq Magyarország volt, Beck György vezérigazgató az Oracle-lel való szoros kapcsolatukról beszélt, hozzátéve, hogy tavalyi rekordbevételükhöz jelentősen hozzájárultak az Oracle alapú projektekből származó összegek.
A közel száz előadás az Oracle alapú alkalmazások legszélesebb körét fogta össze, a telekommunikációtól a pénzügyi szolgáltató szektoron, a kormányzati felhasználáson keresztül az iPlatformig vagy az internet/intranet megoldásokig.
A konferencia napirendjét, az előadások tematikáit átfutva első pillantásra úgy tűnt - a plenáris ülések nagy csinnadrattái után -, a szekcióüléseken már kevesebb lesz az e betűs vonatkozás, mivel mindössze 11 - többnyire a KPMG és az Oracle, valamint a PwC és az Origin tolmácsolásában, s elsősorban a CRM, az e-business alkalmazások, illetve a papír alapúról az e-világra történő átállás tematikájában - tartott előadás foglalkozott csak közvetlenül az e-businesszel. Jobban belemélyedve azonban világossá vált, hogy más szekciókban is helyet kapott az elektronikus világ.
Így például a tizennégy pénzügyi tematikájú előadás - az implementálási tapasztalatok és az új verziójú R11i család ismertetésén túl - web alapú, globálisan megosztott szolgáltatásokról is szólt. Minden szekcióban feltűnt, s a felhasználói kérdésekben is gyakori szereplő volt az euró, úgy látszik, az Y2K lecsengése után most ez foglalkoztatja leginkább a cégeket. Öt előadás hangzott el az emberi erőforrások témakörében, s közülük is az euróra való átállással foglalkozók voltak a leglátogatottabbak. Tizenegyen választották a gyártás és terítés Oracle-támogatottságát előadásuk témájául, majd a sikeres Oracle-projektek gyakorlati oldalát bemutatókat követve tizenhatan - például a verzióváltások gondjait, az ERP alkalmazások finomhangolását is érintve - a technikai és rendszeradminisztrációval foglalkoztak.
Valódi újdonságokról a már említett R11i-n túl kevés szó esett. Megalkották viszont az információmegosztást célul kitűző, az Oracle-specialisták és -felhasználók kommunikációját segítő internetes Oracle AppsNet (OAN) együttműködési fórumot, ahol többek között az új megoldásokkal kapcsolatos információkat, tapasztalatokat cserélik ki.