A Szegénység és társadalmi kirekesztés elleni küzdelem Európai Évében a LÁT-LAK Alapítvány Látlak! És te engem? mottójú köztéri fotós installációval hívja fel a figyelmet a hajléktalanságra és ahhoz kapcsolódó problémákra. A jelen kezdeményezés különlegessége, hogy ez alkalommal nem profi művészek, hanem maguk az érintettek, hajléktalanok fotóztak, hogy bemutassák, milyennek látják az őket körülvevő világot.
Nap, mint nap szembesülünk azzal, hogy társadalmunk egy jelentős csoportja kilátástalan vagy hátrányosan megkülönböztetett helyzetben él, amelyben sokszor alapvető életfeltételeik sem adottak és gyakorlatilag nincs esélyük a felemelkedésre. Ezek a társadalmi csoportok szeparáltak, az integrálódás lehetősége minimális. A LÁT-LAK Alapítvány ezen fotókiállításának célja, hogy felhívja a társadalom figyelmét a hajléktalanok problémáira, megkísérelje csökkenteni a kirekesztettség érzését, közelebb hozza őket és segítse integrációjukat.
A fotózásban 12 hajléktalan vett részt, hogy megörökítsék a mindennapjaikat, a várost, az embereket - ahogyan ők látják. A fotóművészet segítségével a hajléktalanoknak így lehetőségük nyílt az önkifejezésre, bemutathatták saját környezetüket, világukat a hozzátartozó problémákkal és értékkel együtt. Ebben az esetben tehát nem egy külső szemlélő mutatta be egy másik társadalmi réteg, jelen esetben a hajléktalanok feltételezett kérdéseit, gondjait, örömeit, hanem az adott réteg maga, "belülről", hívja fel a figyelmet az őket leginkább foglalkoztató témákra. Az elkészült művekből egy interjú keretében az alkotók válogattak, és a saját megjegyzéseikkel kommentálták képeiket. A munkáért cserébe minden hajléktalan ajándékcsomagot kapott.