Green+ Hospitals nevű programjával a Siemens a fenntarthatóság követelményei mentén rendezi egészségügyi portfólióját. Ennek során maximálisan környezetbarát megoldásokra törekszik, a gazdasági hatékonysággal és az ellátásminőséggel is összhangban.
A heidelbergi Ethianum, melynek fő profilja a plasztikai és esztétikai sebészet és a preventív orvoslás, az első német kórház, amely a Siemens Green+-Hospitals programja szellemében célozza meg a fenntarthatóságot. A 2010 júliusában megnyílt intézménnyel együttműködve a Siemens átfogó megoldásokat fejlesztett ki és valósított meg itt az energia-menedzsment, a betegellátás és a kommunikáció területén, a napi kórházi folyamatokba integrálva.
Energia-menedzsment: megoldás-szolgáltatóként a Siemens gondoskodik a kórház épülettechnikájának – pl. hűtés-fűtés, szellőztetés – gazdaságos, energia-hatékony üzemeltetéséről. A legmodernebb épülettechnikába való beruházás kalkulációja a teljes életciklusra szól. Egy épületre fordított költségek 80%-a az üzemeltetés időszakában merül fel – ebből 40%-ot az energiaköltségek tesznek ki. A Siemens épületautomatizálási rendszerek zökkenőmentes összjátékot teremtenek a komponensek és műszaki rendszerek között. Intelligens épület-menedzsment révén a műszaki berendezésekben lejátszódó folyamatok vizuálisan megjeleníthetők és az üzemi viszonyok ennek alapján optimalizálhatók. A kórház ily módon megtakarításokat érhet el anélkül, hogy engedményeket kellene tennie a komfort rovására. Ezen túlmenően a adatokat szolgáltat úgynevezett „green building monitor”-ok számára, ezzel megteremtve annak lehetőségét, hogy az épület pillanatnyi energia-fogyasztását kijelzőkön lehessen látni, a fogyasztókat pedig időjárás-eljelzési adatokkal és energiatakarékossági tippekkel informálni.
Ellátás-minőség: az Ethianumban a diagnosztikai vizsgálatokat a páciensek számára minimális kellemetlenséggel akarják végezni. Ez teljesül a Siemens szállította Magnetom Verio nagy térerejű MR tomográf használata során, amely különösen nagy, 70 cm-es nyílással rendelkezik. Ez előnyös az egyébként klausztrofóbiával küzdő pácienseknek. A berendezés innovatív TIM (Total imaging matrix) technológiája pedig teljestest-felvételeket tesz lehetővé, ami a vizsgálati időt lerövidíti. Ez előnyös mind a páciens és a kezelő- személyzet számára. A Magnetom Verio kiváló minőségű klinikai képeket produkál, mégpedig erőforrás- és környezetkímélő módon, mivelhogy a mágnes zárt hélium-körrel rendelkezik. Így nem „szökhet” a drága hélium, és utántöltésére nincs szükség. A röntgentechnika is a fenntarthatóság jegyében működik a kórházban: a digitális Axiom Aristos VX Plus röntgenfilm és előhívó vegyszerek nélkül működik, így a radiológus asszisztensek mentesülnek a szokásos munkalépésektől. A képadatokat a detektor rögzíti és alakítja át röntgenképekké. Ehhez jóval kisebb röntgendózisra van szükség, mint a filmkazettás rendszereknél. A képek a röntgenből közvetlenül az adathálózatba, illetve azon keresztül a vizsgáló orvos munkahelyére jutnak, ahol elvégezhetők az utófeldolgozás műveletei. Ezután az orvos az eredményeket részletesen megbeszélheti a pácienssel.
Hatékony kommunikáció segíti a gyógyszemélyzetet a páciens optimális ellátásában. A beteg ágy mellett a 15 colos képernyővel rendelkező HiMed Cockpit multimédia-konzolról TV-, video- és internet-elérést tesz lehetővé, sőt a szobaklíma is innen vezérelhető. Az orvosok és egyéb szakszemélyzet, perszonalizált csipkártya segítségével, biztosított módon érhetik el a kórházi információrendszer kényes adatait, és megvalósulhat a papírmentes kórházi ügyintézés. Valamennyi adatmozgás az Enterasys LAN és WLAN hálózatban történik. Mindenfajta kommunikáció, a telefonálást és a nővérhívást is beleértve, IP-alapon történik. A kommunikációs végkészülékek az OpenStage és Gigaset IP-telefoncsaládokba tartoznak – ezek a piacon található leg-energiatakarékosabb típusok.