Többszáz-milliós fejlesztési projektbe fogott a Nav N Go, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és az U1 Research. A fejlesztés főbb kutatási területei a szemantikus tartalomkezelés, a helyfüggő, összetett mobil alkalmazások, valamint a mobil kezelhetőség.
A projekt egyik legfontosabb mérföldköve a szemantikus tartalomkezelés fejlesztése, vagyis, egy olyan jelentésalapú tartalomkezelés megvalósítása, amely az összes elérhető tartalomforrásban, akár egy sms-ben is felismeri és kezeli a helyhez köthető információkat. Ezáltal, például, egy címet tartalmazó sms-ben a rendszer automatikusan felismeri a helyet, megtervezi az oda vezető útvonalat, sőt, azt is kijelzi, hogy az sms-ben jelzett időpontra odaérünk-e a találkozóra. A navigáció így szinte emberi módon, nem csak rideg GPS koordináták alapján működhet.
A kifejlesztendő platform lehetővé teszi olyan szoftverfejlesztő cégek részére is helyfüggő, összetett mobilalkalmazások fejlesztését, akik korábban navigációs és térképészeti szaktudás hiányában nem vállalkozhattak ilyesmire. A projekt során a mobil eszközök kezelésének hatékonyabb módjait is kutatják majd, hiszen mobil eszközök esetében, elsősorban azok kis mérete miatt, a navigáció használata gyakran problémát okoz. A felhasználási módok felmérésével és a legújabb hangképzési és beszéd-felismerési algoritmusok használatával, hangvezérlés által minden eddiginél teljesebb mobil felhasználói élmény és hatékonyabb kezelés lesz majd elérhető a prototípusban.
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretén belül működő projektben a Nav N Go Kft. a fejlesztési tevékenységek koordinálásában és saját kísérleti fejlesztések végrehajtásában is szerepet vállal. Az egyetemi és független kutatócsoportok feladata a platform architektúrájának specifikálása, annak célcsoportos viselkedéselemzés alapján történő kutatása és a tartalom-feldolgozás lesz. A Nav N Go által elnyert, a vállalat infrastruktúrájában, egyetemi és független kutatási csoportokkal együttműködésben megvalósuló projekt a KMOP-2009-1.1.1: „Piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenység támogatása” című pályázati konstrukcióhoz kapcsolódik. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás pontos összege 297 736 500 Ft.