Minden felhasználó számára hasznos új védelmi funkciókkal, s a rendszergazdák kényelmét javító eszközökkel gazdagította Windows környezetre tervezett termékeit az informatikai biztonság hazai specialistája. A VirusBuster 7.0 verziószámot viselő szoftverei már letölthetők a cég weboldaláról. Annak azonban, aki eddig is VirusBuster termékkel védte rendszerét a kártevőktől, nem kell a letöltéssel foglalkoznia: programja automatikusan frissül.
Mind a vállalati, mind az otthoni felhasználók számára izgalmas, új funkciókat tartogatnak a VirusBuster most kibocsátott, 7.0 jelű windowsos szoftverei. A munkaállomás- és szervervédelmi termékek további biztonsági szolgáltatásokkal gazdagodtak, hogy még hatékonyabb védelmet biztosítsanak az elektronikus kártevőkkel szemben. A számítógép-hálózatok központosított védelemvezérlésére szolgáló VirusBuster Central Management Solution (CMS) 7.0-s verziója pedig új, egyszerűen használható eszközöket ad a rendszergazdák kezébe, s ezzel még inkább megkönnyíti a károkozó-védelmi szoftverek távoli felügyeletét és menedzsmentjét.
De vegyük sorra, termékről termékre az újdonságokat!
Az otthoni gépek elé pajzsot tartó VirusBuster Personal, a munkaállomások védelmére kifejlesztett VirusBuster Professional, valamint a szerverbiztonságról gondoskodó VirusBuster for Windows Servers talán legfontosabb újdonsága az autorun védelem. Ez a pen drive bedugásakor vagy lemez behelyezésekor automatikusan elinduló autorun.inf fájl felhasználásával terjedő károkozókkal szemben védi meg a rendszert. Az új funkciónak vállalati és egyéni felhasználók egyaránt örülhetnek, hiszen az utóbbi időben igencsak elszaporodtak a pen drive-os támadások. Ugyancsak újdonság a host védelem: a termék tiltja a host fájl írását, s így blokkolja számos kártevő potenciális tevékenységét.
A VirusBuster Central Management Solution (CMS) eddig is bőséges eszköztárát a fejlesztők olyan elemekkel egészítették ki, melyek még könnyebbé teszik a hálózat menedzselését, több információt nyújtanak a rendszer állapotáról, illetve egyszerű adathozzáférést és -feldolgozást biztosítanak. Mindez segíti a szervezet vezetése felé irányuló jelentések és beszámolók készítését is.
Mostantól a CMS-sel dolgozó rendszergazda még egyszerűbben tekintheti át a hálózat gépeire vonatkozó adatokat, s több információhoz juthat. A telepített termékverziók mellett tájékozódhat a gépek konfigurációjáról, operációs rendszeréről, az esetleges eltávolított vagy aktív fertőzésekről. Az információkat szabadon választott összetételben jelenítheti meg a géplistában, egy-egy gépre kattintva pedig összefoglalva láthatja az annak adatait. Az új verzióban számos jelentéstípus közül válogathat, melyeket megjeleníthet a CMS-ben, vagy pdf formátumban e-mailben tetszőleges címre elküldhet. Az előre definiált jelentéstípusok segítségével egyszerűen készíthet beszámolókat a menedzselt gépek állapotáról, a felhasznált licencekről, az esetleges hibákról, illetve a hálózatban észlelt vírusfertőzésekről, legyen szó a leggyakrabban érintett gépekről, a leggyakoribb felismert károkozókról, vagy akár az összes fertőzésről. A VirusBuster CMS központi napló funkciója előre definiált kategóriákban (víruskeresési, karantén üzenetek stb.) rendszerezve jeleníti meg a menedzselt gépeken tapasztalt eseményeket, de egyéni szempontok alapján is szűrhetünk. Ha csak egy adott gépen történt eseményekre vagyunk kíváncsiak, annak saját naplója külön is megtekinthető.
Az új, 7.0-s windowsos VirusBuster termékek jelenleg a cég weboldaláról tölthetők le, október közepéig azonban minden mostani VirusBuster-felhasználóhoz eljutnak a beépített automatikus frissítés segítségével is.