Magyarországon rajtol a hivatalos etikushekker-képzés új verziója

forrás Prim Online, 2011. február 15. 18:11

A világon csupán néhány kiemelt helyen, köztük hazánkban indul először idén márciusban az amerikai hadseregben is oktatott etikushekker-képzés új verziója. A különleges esemény apropóján a hazai informatikai oktatóközpontok összefogásával nemzetközi ösztöndíjban részesülhet egy tehetséges fiatal magyar etikus hekker.

Kiemelt lehetőséghez jut Magyarország a hivatalos Certified Ethical Hacker (CEH) képzés területén. A pozitív megkülönböztetést annak köszönhetjük, hogy az informatikai biztonsági képzések terén olyan fejlett európai országokkal is felvesszük a versenyt, mint például Hollandia. A nemzetközi etikus hekker képzést jegyző EC-Council az ország jelentős létszámú, jól felkészült szakemberállományát figyelembe véve döntött úgy, hogy a megújult képzés világpremierjének egyik kiemelt helyszíne Budapest, illetve a kizárólagos képviseleti jogokat 2009-ben megszerző NetAcademia Oktatóközpont legyen.

„Az elmúlt években elért kiváló képzési eredményt valójában már régen nem egyedül, hanem oktatási partnereinkkel együtt érjük el. A Számalk Zrt. hivatalos EC-Council oktatóközpontként, míg az IQSOFT John Bryce Oktatóközpont a biztonsági tanfolyamok viszonteladójaként jelentős mértékben hozzájárult a sikerhez. A három cég összefogásának eredménye a most meghirdetett ösztöndíj is” – mondta Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont vezetője.
 
„Az 1 000 000 Ft értékű ösztöndíj célja, hogy nemzetközi ismertséghez, és ezzel kiugrási lehetőséghez juttasson egy tehetséges biztonsági szakembert. A díjazott számára nem csupán a Certified Ethical Hacker minősítés megszerzése, hanem a nemzetközi bemutatkozás is lehetővé válik” – mondta Simon Ferenc, a Számalk Zrt. IT oktatási termékmenedzsere.

Az informatikai oktatóközpontok az ösztöndíjpályázaton olyan egyedi, újdonságnak számító biztonsági problémák felfedezésére biztatják a résztvevőket, melyet a Miamiban megrendezésre kerülő rangos Hacker Halted konferencián is bemutathatnak a nagyvilág számára – hasonlóan a 29 éves Barta Csaba 2010-es, nagy visszhangot kiváltó rootkit-bejelentéséhez. Bővebb információ és jelentkezési lehetőség az ösztöndíjra: http://www.netacademia.net/info/osztondij