Miközben itthon a Facebookon a népszerű blogger - Doransky - kérdésére zajlik a vita, hogy mi történhet az Apple-lel, ha Steve Jobs belehal súlyos betegségébe (két éve májátültetésen esett át, hasnyálmirigyrákot diagnosztizáltak nála), az Apple tegnapi közgyűlése leszavazta azt a javaslatot, hogy a cég készítsen nyilvános utódlási tervet a felsővezetésre vonatkozóan. Ugyancsak homályban maradtak a termékkibocsátási ütemezésre vonatkozó elképzelések. Az érv a titkolózásra megszokott és érthető: minden konkrétum előnyökhez juttatná a versenytársakat, ugyanakkor a piac minderre könnyen reagálhat úgy, hogy a válaszokat talán maga az Apple se tudja.
Steve Jobs, aki néhány nappal ezelőtt betegszabadsága ellenére találkozott Obama elnökkel, a közgyűlésen nem vett részt, kerüli a nyilvánosságot, és egy paparazzo-fotó tanúsága szerint nagyon lefogyott. A közgyülésen az emblematikus Apple-vezért Tim Cook ügyvezető igazgató képviselte.
A részvényesek egy csoportja kérte az operatív vezetést, hogy álljon elő a Jobs pótlására vonatkozó elképzelésekkel, de ezt a vezérkar elutasította, mondván: "ez nem egészen fair előnyöket" jelentene a kunkurencia számára.
A közgyűlés "kérdések és válaszok" szakaszától sokan azt várták, hogy itt kiderül valami a közeljövő terveiről, de inkább csak a múltról esett szó: Cook elmondta, hogy tavaly 44 kiskereskedelmi boltot nyitottak, 40 millió iPhone-t adtak el és Kínában megháromszorozták az előző évi árbevételt. Cook igyekezett eloszlatni azokat a pletykákakat is, amelyek akkor keltek lábra, amikor az Apple a jövő hétre sajtótájékoztatót hirdetett meg, és mindenki arra tippelt, hogy március 2-án végre bejelentik az új iPAD-et. Cook - elkerülve a konkrét cáfolatot - azt jelezte, hogy az Apple az iOS operációs rendszer jövőjéről szeretne konzultálni az újságírókkal. Ezzel párhuzamosan jelentek meg olyan hírek is, hogy a gyártás két hónapos késében van, így nem csak a pletykákhoz, de még az Apple valódi szándékaihoz képest is késhet a bejelentés.