Új fejlesztőkészlet: csak olyat lehet vele tervezni, ami meg is valósítható

forrás Prim Online, 2011. április 26. 23:25

Izgalmas és látványos animált felületek hozhatók létre az Qualysoft által kifejlesztett új fejlesztőeszközzel. Az Impulse Driver Kit (IDK) megszünteti a termékfejlesztés és az informatikai-fejlesztés közötti szakadékot, felkészíti az igényeket megfogalmazó szakembereket az IT által támogatható alkalmazás architektúrákra, legnagyobb erénye pedig az, hogy az Impulse Driverrel nem lehet olyan felületeket tervezni, amit a fejlesztő csapat nem tud megvalósítani.

Az IDK egy olyan Rapid Application Development Framework (RAD) (gyors alkalmazásfejlesztő keretrendszer), amely a termékfejlesztőknek és a rendszerek üzleti logikáján dolgozó fejlesztőknek, az úgynevezett "business analyst" csapatnak kínál gyorsan kipróbálható prototípus fejlesztő platformot. Segítségével olyan Microsoft Silverlight képernyők tervezhetőek és generálhatóak, amelyek azonnal működnek. Az üzleti koncepciót így még a terméktervezési fázisban működő demóval lehet bemutatni és jóváhagyatni. Az IDK támogatja az evolúciós prototípus-fejlesztést, azaz a prototípust nem kell eldobni, hanem át lehet adni a fejlesztőknek véglegesítésre.

 

További előnye, hogy csökkenti a dokumentációs igényt, közös alkalmazásmodellt és specifikációs bázist tesz lehetővé. Bayer József - a Qualysoft kutatásfejlesztési részlegének vezetője - szerint az új eszköz a termékfejlesztési felelősök munkájára gyakorolja a legnagyobb hatást, mivel a felmerült üzleti koncepciók prototípusát akár önállóan is a döntéshozók elé lehet tárni, anélkül, hogy a prototípus-fejlesztés büdzséjét előzetesen engedélyeztetni kelljen.

 

A felületi elemek készlete szabadon bővíthető, mint ahogy a kínált layout szerkezetek és stílusok készletét is ki lehet egészíteni a vállalat specifikus igényei szerint. A kiválasztott layout szerint hozható létre tetszőleges számú oldal, amelyekhez navigációs modell választható. Az oldalak körbejárása tetszőleges gráffá konfigurálható, az alapcsomagban négyféle menüszerkezet támogatott. Az oldalak közötti váltás animálható, mint ahogy az egyes kontrollokon történt eseményekhez kötött vizuális effektek is konfigurálhatók.