A Graphisoft éves jelentése szerint a cég tavaly 25,72 millió euró árbevételt ért el, ami 14,1 százalékkal haladja meg az 1998. évit. A cég két évvel ezelőtt 6,6 millió euró profitot ért el, míg tavaly ez az összeg 5,8 millió volt. Korábban a társaság azzal indokolta a nyereség csökkenését, hogy igen sokat költött szoftverfejlesztésre és akvizícióra.
Bihari Sándor a tőzsdei meghallgatáson elmondta, hogy az idén az árbevétel arányában 20 százalékos üzemi eredményt s 22-25 százalékos nettó nyereséget várnak. A tőzsdei meghallgatáson elhangzott, hogy a BÉT-re a társaság 10 631 674 darab, egyenként 0,05 gulden névértékű törzsrészvényét vezetik be, s új részvényeket nem bocsátanak ki.
A társaság jelenleg 57,2 százalékban a cég menedzsmentje és dolgozói tulajdonában van, míg a részvények 37,9 százaléka szabadon forog a frankfurti tőzsdén. Bojár Gábor közölte, hogy a menedzsment a közeljövőben nem ad el részvényeket, s az év végéig sem kíván 51 százalékos tulajdoni hányad alá menni.
Bojár Gábor hangsúlyozta, a Graphisoft annak ellenére, hogy Hollandiában van bejegyezve, magyar vállalat, mivel 18 évvel ezelőtt magyar magánszemélyek alapították, s jórészt most is ezek tulajdonában van. A legnagyobb magyar szoftverfejlesztő cég tőzsdei bevezetését a Nomura Értékpapír Magyarország Rt. végzi.
A meghallgatáson Kővágó János, a Nomura képviselője közölte, hogy a részvény forintban számított árfolyamát a frankfurti tőzsdén kialakult euróár átszámítása alapján határozzák meg. Hozzátette: mivel jogilag holland részvényekről van szó, a magyar magánszemélyek az értékpapírt nem tehetik adótőkeszámlájukra.