Sok más elektronikus komponenshez hasonlóan a DRAM-ból is hiány van az iparágra jellemző termeléskapacitás-hiány miatt. Sok DRAM-eladó úgy véli, hogy a stabil árak lassabb átmenetet eredményezhetnek a Direct RDRAM-ra, mivel annak nagyobb az előállítási költsége.
Néhány jel arra mutat, hogy a kezdeti árprémium kárba vész, vagy legalábbis a társaságoknak egyelőre meg kell elégedniük kevesebb haszonnal, ha be akarják vezetni a Rambus memóriát. Míg a legtöbb elemző szerint a Rambus ára háromszor annyi lesz, mint az SDRAM-é, addig a Kingston Technology 35%-kal csökkentette RIMM moduljainak árát.
Az integrált áramkörök piacán három évig tartott a gazdasági pangás, de még mindig vannak olyan DRAM-eladók, akik azt mondják, kétszer is meggondolják, mielőtt nyereséges SDRAM-termelési kapacitásukat a Rambus támogatására fordítják. Ez a bizonytalanság aggasztja az Intelt. A cég éppen most készülődik Willamette CPU-jának megjelentetésére, amiről bejelentették, hogy 800 MHz-es Direct RDRAM-ot fog használni. Egyes források szerint az Intel az alacsonyabb sebességű Rambusokat is támogatni fogja, mivel még nem elég nagy a kereslet ezekre a memóriákra, de ugyanakkor szerves részét képezik az Intel terveinek.
Az Intel a szállítások miatti aggodalma kapcsán összehívta a vezető DRAM-gyártókat, bizonyos források szerint a Hyundai MicroElectronicsot, a Infineon Technologiest, a Micron Technologyt, a NEC-t, a Samsung Electronicsot és a Toshibát. Az Intel arra kéri ezeket a gyártókat, hogy kötelezzék el magukat a Rambus gyártása mellett. Néhány cég beleegyezett, hogy legyárt bizonyos mennyiségű Direct RDRAM-ot, feltéve, ha az Intel garantálja, hogy a megrendeléseket nem törlik.