Rick Perry, aki szombaton hivatalosan is bejelentette: indul a republikánus párt elnökjelölti tisztségéért, egyben e-book párti is. Texas harmadjára is újraválasztott kormányzójának egy évvvel ezelőtt (!) tett kijelentését - miszerint „A világon semmi okot nem látok arra, hogy miért is kellenének nekünk nyomtatott tankönyvek a következő négy évben Texasban.” - a Dallas Morning News cikke idézte fel, alig egy hete, a közelgő tanév és a tankönyvek kapcsán.
Perry, aki 2000-ben váltotta a kormányzói tisztségben az Egyesült Államok elnökévé megválasztott George Busht, tegnap a honlapján közölte, hogy harcba indul az elnöki címért, és korábbi kijelentéseinek ez azért ad nagyobb hangsúlyt, mert így kijelentését Dallas szűkebb környezetéről akár az egész világra is extrapolálhatjuk.
A tanulás és az e-könyv, illetve az oktatás és az e-könyv összefüggései világszerte kutatás alatt állnak. Sorra jelennek meg a vizsgálatok eredményei, a tanulságokat a napi sajtó és a szakpublikációk szintjén egyaránt tárgyalják. Összefoglalóan annyi leszűrhető, hogy az e-book megítélése az egyetemi körökben korántsem olyan egyértelműen pozitív kicsengésű, mint a szépirodalom és a szórakoztató könyvek piacán.
Ezzel szemben az is tény, hogy akadnak az USA-ban olyan magánegyetemek, amelyek minden teketória nélkül lecserélték a teljes könyvtári állományukat elektronikus tananyagra. Más intézmények a teljes váltást 2016-ig tervezik. Már óvodák is felzárkóztak a folyamathoz, iPad-ekkel oldják meg a betűre nevelést.
További részletek: Könyvkonnektor blog