A Pálos Györgytől elhangzottak szerint - bár a BSA megbízásából egy tanácsadó cég által végzett ez irányú felmérések adatai, mivel a módszerről nem adnak tájékoztatást, állandóan vitatottak - Magyarországon 5 százalékkal csökkent tavaly óta a most 52 százalékra becsült szoftver-jogtisztasági mutató, míg Ormos szerint a kiskereskedelmi területen, örvendetes módon, a korábbinak felére csökkent a jogtisztaság ellen elkövetett sérelem. Pálos, a tendenciák alapján, a Nyugat-Európára jellemző 40 százalékos érték elérésére is lát esélyt, de a nyugat-európai 30-35 százalékot ma még idehaza irreálisnak tartja. Novák Tamás újságírók kérdésére - pontos statisztikával nem készülve - 1000 körülire becsülte (jelentős részük az ország nyugati megyéit, elsősorban Győr-Moson-Sopront és Baranyát érinti) a szerzői és szomszédos jogok megsértése kapcsán évente, elsősorban az üzleti szféra szereplői ellen indított eljárások számát, az állami szektor, mint mondta, bár korábban már voltak önkormányzatokat érintő ügyek, kevésbé kerül a BSA, illetve a rendőrség figyelmének középpontjába.
Szóltak a közelmúlt polgári eljárásban már lezárt ügyeiről is. Az egyik, mint ahogy arról már a Prím Online-on is beszámoltunk, egy budapesti szervizcég 7 millió forintos vagyoni hátrányt okozó szoftverhasználatáról szólt, ahol 62 gépet foglalt le a rendőrség, és most épp a peren kívüli megegyezésről folynak tárgyalások, míg egy balassagyarmati bt.-nél 1,2 millió forintos vagyoni hátrány keletkezett illegális szoftverhasználatból.
Ormos kiskereskedői körben történt "fogásokról" beszélt, ahol gyakran a tulajdonos vagy cégvezető tudta nélkül telepítenek az eladott PC-kre illegális szoftvereket az alkalmazottak. Ilyen eset szereplője volt a jelen lévő Pető Péter is, aki erről az eljárás során tudomást szerezve maximálisan együttműködött mind a BSA-val, mind a rendőrséggel, így az okozott kár megtérítése esetén reménye lehet, hogy a BSA az általa indított polgári eljárást megszünteti, illetve a büntetőper kimenetelét is kedvezően befolyásolhatja.