Mit jelent a 4G a humánügyvitelben?

Vértes János Andor, 2011. november 10. 15:06

A NEXON vezetői – a ma megrendezett munkaügyi konferenciájuk apropóján – a konferecia helyszínén sajtótájékoztatót is tartottak, amelyen beszámoltak arról, hogy már a jövő év elején megjelennek a „NEXON time”-nak, azaz a cég negyedik generációs humánügyviteli rendszerének első elemei, és 2015-ig teljesen lecserélődik az immár 25 éve folyamatosan tökéletesedő, mintegy egy millió végfelhasználót közvetlenül is érintő bér-, munkaügyi rendszer minden része. 

A NEXON mai HR konferenciájának a mottója, hogy a jövőt nem megjósolni, hanem megteremteni, kitalálni kell, de hozzá kell tennünk, hogy ebben azért lehet mások tapasztalataira, a világban megfigyelhető trendekre építeni. A NEXON vezetői a közelmúltban épp egy amerikai HR kiállítás résztvevőiként elemezhették a trendeket, és állapíthatták meg, hogy fejlesztéseikkel jó úton járnak: az új irányokat részben a mobil eszközök által generált forradalom, részben a felhő alapú számítástechnika jelöli ki. Ha egy mondatban össze akarnánk foglalni a jövőt, akkor az így hangzik: az információ egy érintésre (már nem kattintásra vagy gombnyomásra) rendelkezésre áll, bárhol és bármikor.

 

Persze egy mérnökévek százait magában foglaló fejlesztést csak némi túlzással és sarkítással lehet egy-két mondatban összegezni. Az új technológiák hosszasan kibontandó hozadéka például a felhasználói élmények előtérbe kerülése is, hangsúlyosabbá válik, hogy intuitív, ergonomikus felhasználó felületekre van szükség. A mobil hozzáférés megjelenése óhatatlanul kinyítja a rendszereket új felhasználók felé is, ugyanakkor nem szabad elfeledkezni arról sem, hogy kritikus alkalmazásokról van szó, a háttérben ügyelni kell rengeteg jogszabályi elemre, a robosztus, megbízható számítstechnikai alapokra és arra, hogy minden információ csak és kizárólag a megfelelő jogosultsági körrel rendelkező felhasználóhoz kerüljön. Készülhet alkalmazás akár a nagyközönség részére is, s ebből – egy apró előlegként a jövő év elejére ígért 4G-s termékcsaládból – a Bérkalkulátor+ mobil alkalmazás máris felkerült az iPhone és Android piacterekre, ezeket bárki ingyenesen letöltheti, és kikalkulálhatja belőle mondjuk azt, hogy mennyi bruttóbér-növekedést kell kapjon ahhoz, hogy jövőre ne csökkenjen a nettó bére. (Ahogy láttuk: 100 ezer Ft nettó bér megőrzése a munkáltatónak 14 ezer forintjába kerül majd...)

 

A Nexon arculatát is igyekszik hozzáigazítani saját jövőképéhez, új tipográfia hordozza a megbízhatóságot sugaló régi bérszámfejtés és a mobil világba betörő negyedik generációs humánügyvitel ötvözetét.