A Regus legfrissebb tanulmánya bizonyította, hogy a rugalmas munkavégzés közvetlenül hozzájárulhat a termelékenység javulásához és a bevétel növekedéséhez. A hely és idő tekintetében kötetlen munkavégzés hozzásegíti a vállalatokat a tehetséges munkavállalók megtartásához és a munkamorál javításához is.
A magyar vállalatok 69 százaléka számolt be arról, hogy a rugalmas munkavégzési lehetőségeknek köszönhetően nőtt a termelékenységük, valamint 61 százalékuk szerint ez közvetlen bevétel növekedést is eredményezett - állapította meg felmérésében a Regus, a rugalmas munkahelyi megoldások vezető szolgáltatója.
A felmérés során világszerte több mint 16 000 üzleti vezetőt kérdeztek meg, és ez az első olyan ismert tanulmány, amely független kutatási eredmények alapján bizonyította az ok-okozati összefüggést a rugalmas munkavégzés (idő és hely tekintetében) és a termelékenység javulása, illetve a bevétel növekedése között.
A hazai válaszadók 58 százaléka arról is beszámolt, hogy sokkal energikusabbnak és motiváltabbnak érzi magát a rugalmas munkavégzésnek köszönhetően, ami magyarázatot adhat a megnövekedett produktivitásra. A rugalmas munkavégzés jobb munkamorált és egészségi állapotot is eredményez, amely fontos szerepet játszik a tehetségek megőrzésében is, hiszen ezzel az eszközzel a vállalatok jutalmazhatják értékes munkatársaikat.
A kutatás további érdekes megállapításai a következők:
· A megkérdezettek 42 százaléka állítja, hogy többet dolgozik utazás közben, mint korábban.
· A válaszadók 54 százaléka szerint cégénél a munkavállalók egészségesebbnek érzik magukat a rugalmas munkavégzési lehetőségnek köszönhetően.
· A megkérdezettek 66 százaléka gondolja úgy, hogy nőni fog azoknak a száma, akik karrierjük bizonyos szakaszában, részmunkaidőben dolgoznak majd
· A kisebb vállalatok általában könnyebben tértek át a rugalmas munkavégzésre. A KKV-k munkavállalóinak 80 százaléka szerint a munkahelyük a korábbinál rugalmasabban működik, míg a nagyvállalatoknál a dolgozók 68 százaléka gondolja ugyanezt.
Mark Dixon, a Regus vezérigazgatója megjegyezte: „A technológia fejlődése, valamint a munkavállalók kiegyensúlyozottabb időbeosztásra vonatkozó elvárása azt mutatja, hogy a rugalmas munkavégzés már nem kivétel, hanem elfogadott minta. A felmérés megerősíti, hogy közvetlen összefüggés állapítható meg a rugalmas munkavégzési lehetőségek és a növekvő termelékenység, illetve a nagyobb árbevétel elérése között.”
„Ezeken az előnyökön kívül a munkatársak arról is beszámolnak, hogy egészségesebbnek, energikusabbnak és sokkal motiváltabbnak érzik magukat, ami egyben azt is jelenti, hogy elégedettebbek munkahelyükkel. Az ilyen munkatársak kisebb valószínűséggel hagyják el önszántukból a vállalatot. Mivel az elvárások mind a munkavállalók, mind a munkaadók részéről változnak, a részmunkaidős megoldások egyre elterjedtebbé válnak. Ez a tendencia nem csak a szabadúszók, a dolgozó anyák, illetve az idősebb korosztály esetében érvényes, hanem a karrierjét akár párhuzamosan több állásban megkezdő Y generáció esetében is. ” – fűzte hozzá Mark Dixon.