Kína a kibertámadások legnagyobb célpontja a világon - állítják kínai szakemberek az országos számítógép-monitoring központ jelentése alapján.
A regisztrált támadások tavaly mintegy 8,9 millió számítógép ellen irányultak, s azok forrásai között 47 ezer külföldi IP-címet fedeztek fel. Ezzel szemben 2010-ben az érintett számítógépek száma alig érte el az 5 milliót - áll az országos számítógép-hálózati katasztrófa-elhárítás koordinációs központja által kiadott dokumentumban.
A külföldi IP-címek többsége japán, egyesült államokbeli és dél-koreai eredetű volt.
Az IP-címek egyedi hálózati azonosító számok; minden, az internetre kapcsolt számítógépnek van IP-címe, de az nem kötődik feltétlenül egyetlen géphez.
Kína a kibertámadások legnagyobb célpontjává vált - jelentette ki az eredmények ismeretében Csou Jung-lin (Zhou Yonglin), a kínai internet társaság informatikai biztonsággal foglalkozó vezetője. Ami a weboldalakat illeti, összesen 1.116 honlapot támadtak meg sikerrel külföldi hackerek. A kínai bankok honlapjai elleni támadásoknál 95 százalékban származtak az IP-címek külföldi szerverektől.
Csou elmondta azt is, hogy a koordinációs központ szeretné elmélyíteni együttműködését a számítógép-biztonság területén más államokkal, s eddig már 40 országgal és 79 szervezettel vették fel a kapcsolatot.
Kínában már szó esett a hazai hackerek aktivitásáról és arról, hogy akciók során előnyben részesítik a kormányzati portálokat. Szakértők akkor arra figyelmeztettek, hogy a kereskedelmi célú weblapokhoz képest a kormányzati oldalak sokkal kisebb figyelmet fordítanak az időben történő biztonsági ellenőrzésekre, nem törődnek kellő mértékben a védettséget nyújtó programok frissítésével.
A kínai informatikai tárca és a külügyminisztérium korábban többször is hangoztatta, hogy Kína maga is sorozatos hackertámadások áldozata, de a nemzetközi sajtóban az országról főleg csak mint a különböző támadások eredetének feltételezett, vagy tényleges helyszínéről esik szó.