Vélemények a Microsoftról

, 2000. június 19. 11:44
Mit mond Jim Clark a Netscape-től? Mit mond a Novell társalapítója? Mit mond a Prim Online olvasója? Az alábbiakban néhány véleményt adunk közre, de csak azért, hogy felhívjuk mindenki figyelmét Microsoft-fórumunkra, ahol jövő hétfőn, reggel 8 órától kezdődően egy hétig rendszeresen be-betérő vendég lesz Hercegh Tamás, a Microsoft Magyarország első embere, aki reagál a véleményekre, válaszol a kérdésekre, s ha kell, megvédi a mundér becsületét, hiszen - a Microsoftról lévén szó - nyilván lesznek kritikus vélemények. A háta mögött mindenkit könnyű szidni, tessék, most megtehetjük szemtől szembe... Sőt, ha valaki nagyon bátor, akár dicsérheti is a céget, egyenest belemondva a legjobbakat az ügyvezető képébe... :-)
Jim Clark, a Netscape társalapítója: Az MS felosztása után egy utódnál kellene tartani a Windows operációs rendszert és az Internet Explorert.

Ron Palmeri, a Novell társalapítója: Ezek után egy jó ideig senki sem hiheti, hogy egyeduralkodó lehet a szakmában.

Alain Rossman, a Phone.com elnöke (cége vezető a mobiltelefonos internetpiacon): az MS az internetes piacon lehetett volna igazi versenytárs, a per nem jelenti azt, hogy bármely nagy céggel ne lehetne társulni a jövőben.

Luke Froeb, társprofesszora a Vanderbilt Universitynek, korábban az igazságügyi minisztérium trösztellenes részlegének közgazdásza: az MS esetét párhuzamba vonják az IBM korábbi történetével; az IBM esetében világos volt a jogilag pozitív döntés és a magánszektor fejlődésének felgyorsulása közötti összefüggés, az MS esetében a cég bűnössége a PC utáni világ szempontjából nem tűnik ilyen egyértelműnek, amikor nemsokára mosógépek és ébresztőórák kapcsolódnak az internetre. Aggodalomra ad okot, hogy az MS vezeték nélküli stratégiája nem olyan kifinomult, mint a Nokiához hasonló wireless óriásoké, és a szoftvertársaság dominanciája elolvad, amint a felhasználók inkább a mobiltelefonokat fogják használni az internet elérésére az asztali PC-k helyett. Az IBM esetében az igazságügyi minisztérium egy mozgó célpontot akart eltalálni, de az annyira mozgott, hogy nem lehetett igazán "belőni", így hát letettek az elejtéséről; ez az eset nagyon sokban hasonlít az MS-problémához.