Támogatói szerint előnyös lehet a politikailag más véleményen lévők és bármilyen ellenzéki csoport számára, amelyeknek a jelenlegi - elvileg anonimitást biztosító - oldalaik "létrehozását" könnyedén vissza lehet keresni.
"Manapság lehetetlen bármit névtelenül tenni a weben - nyilatkozta Avi Rubin, az AT&T biztosági kutatója, a projekt vezetője. - Olyanoknak szánjuk, akik valamit közzé akarnak tenni, amit más, erőteljesebb csoportok nem akarnak látni."
De a terv nyugtalanító lehet számos, a jogvédelem, a gyermekpornográfia és más illegális tevékenység miatt aggódó társaság és egyén számára. A Seagram elnöke (a Universal Studios és a Universal Music Group tulajdonosa) szerint véget kell vetni még a mai korlátozott névtelenségnek is. "Jogunk van a magánélethez, de nincs jogunk az anonimitáshoz" - mondta Edgar Bronfman elnök-vezérigazgató. A Freeneten, a Publiuson és a hasonlókon vitatkozva persze nem szabad elfelejtenünk a jóval nagyobb fájlcserélgető birodalmakat, mint a Napster vagy a Gnutella, ezek a szolgáltatások a néhány centralizált webhely helyett teljesen szétszórt szervereken on-line cserélgetést tesznek lehetővé.
A Publius új technológiája a fájlokat apró darabokká tördeli, minden darabról számos különféle másolatot készít, és ezután egymástól függetlenül szétosztja azokat önkéntes webszerverek hálózatát használva. Rubin szerint a rendszer hasonlítható egy puzzle-ra vágott fényképhez, aminek részei egymástól is rejtve mennek át a szervereken. A Publius kifejlesztésénél új URL-megfelelőt találtak ki, melynek címzése nagyon erős kódolást használ, ez tartalmazza az összerakási utasításokat. A cím nem használható az eredeti hely visszafejtésére, vagy a többi darabka megtalálására és törlésére. A szerzők önmaguk bármikor frissíthetik a tartalmat, de az URL kódolási rendszer észlelni tudja a jogosulatlan változtatási próbálkozásokat.
A CNet szerint még kérdés, mit tesz az AT&T a technológiával, hasonló gondban volt korábban az America Online is a Nullsoft által készített Gnutellával. Rubin elmodása szerint a Publius jelenleg tartalmat hostoló önkéntesekre vár, két hónapos teszten elemzik a hibákat. Később nagyobb léptekben is elterjedhet a megoldás, az AT&T szerint a jövője eldöntetlen.